Skyscanner udowadnia, że podróże mogą być naprawdę tanie
Zorganizowany wyjazd zwykle kojarzy się z koniecznością wydania dużej sumy pieniędzy na wakacje. Nie jest to jednak konieczne – przy dobrej organizacji oraz odrobinie czasu poświęconego na poszukiwania, można wybrać się we wspaniałą podróż za niewielkie pieniądze.

Jak udowadnia Skyscanner – najpopularniejsza w Europie wyszukiwarka podróży – często wystarczy zrezygnować z weekendowej imprezy, by znaleźć środki na bilety lotnicze do miejsca, które zapadnie w pamięć na całe życie.
Skyscanner przygotował zestawienie orientacyjnych cen lotów na najpopularniejszych kierunkach wybieranych przez Polaków  i przykładowych wydatków, z których rezygnacja pozwoli przeżyć niezapomnianą przygodę. Zestawienie zawierające dane dotyczące średnich cen towarów i usług oraz koszty wybranych połączeń ze strony Skyscanner pokazuje, że w cenie jednej weekendowej imprezy polecieć można do Londynu, a zamiast kupować nowy telewizor średniej wielkości czasem lepiej zainwestować we wspomnienia i zobaczyć Nowy Jork.

Małe wyrzeczenie

Średnia cena produktu

Wielkie wrażenie

Oferty znalezione przez Skyscanner

Para Butów

170 zł

Bilety do Mediolanu

Od 166 do 245 zł

Impreza w klubie

Ok. 180 zł

Bilety do Londynu

Od 176 do 244 zł

Paliwo na tydzień

Ok. 100 zł

Bilety do Paryża

Od 175 do 462 zł

42-calowy telewizor

2255 zł

Bilety do Nowego Jorku

Od 1613 do 2098 zł

Kolacja – owoce morza

Ok. 300 zł

Bilety do Barcelony

Od 303 do 513 zł

 

To krótkie zestawienie obrazuje, że w dobie tanich lotów na podróż samolotem stać wielu Polaków. Rezygnacja z niektórych przyjemności, pozwala szybko zaoszczędzić kwoty potrzebne do zakupu biletu lotniczego w obie strony i to na najbardziej popularnych kierunkach. Jednak by podróżować tak tanio, trzeba również być gotowym na stosowanie żelaznych zasad taniego podróżowania:
1.    Bądź elastyczny, co do kierunku i terminu – w większość miejsc najlepiej polecieć poza sezonem. Nie tylko pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na bilecie lotniczym, ale również cenach hoteli i lokalnych atrakcji.
2.    Czasem warto wylecieć z innego lotniska, niż to w miejscu zamieszkania i nie przejmować się za bardzo przesiadkami. Międzylądowanie to nic strasznego, zwłaszcza, jeśli ma się dość czasu na przesiadkę.
3.    Korzystaj z alertów cenowych – jeśli w danym momencie nie ma korzystnej oferty cenowej na lot w interesującym Cię kierunku nie rezygnuj, możliwe, że okazja pojawi się lada chwila – jeśli ceny ulegną zmianie, Skyscanner powiadomi Cię o tym mailem, natomiast aplikacja mobilna pozwoli śledzić je na bieżąco i skorzystać z okazji, nawet jeśli nie masz pod ręką komputera.
Magdalena Greloff, Marketing Manager w Skyscanner, podsumowała zestawienie w następujący sposób: – Samodzielnie zorganizowany wyjazd może być naprawdę tani i co ważne, dopasowany do naszych możliwości budżetowych, a nie odwrotnie. Narzędzia takie jak wyszukiwarka podróży Skyscanner niezwykle ułatwiają zaplanowanie takiej podróży od znalezienia lotu po nocleg i wypożyczenie samochodu na miejscu. Oferowana przez nas opcja „szukaj wszędzie”, pozwala na wyświetlenie listy wszystkich miejsc, do których możemy się wybrać w danym czasie, uszeregowanych według najniższej ceny. Dzięki temu możemy dobrać kierunek podróży do naszych możliwości finansowych. Często ludzie nawet nie wiedzą, że stać ich na podróż do niezwykle interesujących krajów i miast.
O Skyscanner
•    Skyscanner jest wiodącą na świecie i najpopularniejszą w Europie bezpłatną wyszukiwarką podróży, pozwalającą na kompleksowe i wiarygodne porównanie cen lotów a także ofert hoteli i wypożyczalni samochodów.
•    Strona Skyscanner wystartowała w 2003 roku i obecnie obsługuje 25 mln unikalnych użytkowników w każdym miesiącu, umożliwiając im odnalezienie w Internecie, a także na urządzeniach mobilnych najlepszych ofert podróży.
•    Wyszukiwarka jest dostępna w 30 językach, również w polskim.
•    Darmowe aplikacje mobilne Skyscanner oferowane na urządzenia iPhone, iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry oraz Windows 8 zanotowały już ponad 30 mln pobrań.
Informacje dotyczące porównywanych cen:
I.    Dane na temat średnich cen produktów zaczerpnięte zostały ze strony Głównego Urzędu Statystycznego, z wyjątkiem cen imprezy w klubie i kolacji w restauracji. Wykorzystane zostały zaokrąglone wyniki z obszaru całej Polski.
II.    Ceny biletów wyszukane zostały 18 czerwca 2014 roku na stronie Skyscanner.pl. Przedstawione są najbardziej atrakcyjne oferty z wylotem z Polski i biletem powrotnym w 2014 r. za pomocą opcji „szukaj wszędzie”. Oferty linii lotniczych mogą zmieniać się z minuty na minutę, dlatego warto korzystać z funkcji alertów cenowych.
III.    Cena imprezy w klubie została oszacowana na podstawie ofert warszawskich klubów.
IV.    Średnia cena produktu „owoce morza” została oszacowana na podstawie menu wybranych warszawskich restauracji dla dwóch osób.