Zdobył oba bieguny ziemi i przełamał stereotypy osiągając to ponownie z niepełnosprawnym chłopcem. Przeszedł pieszo około 4000 km szlakiem św. Jakuba. Teraz wyruszy w kolejną wyprawę, która będzie wyjściem poza wszelkie schematy!

Marek Kamiński, bo o nim tutaj mowa to jeden z najpopularniejszych polskich podróżników, który od lat przemierza świat, aby zamieniać ludzkie postawy i udowadniać, że ograniczenia są przede wszystkim w naszych umysłach.

 

Wyjątkowa wyprawa z Polski do Japonii, przez samo serce Azji najnowszym Nissanem LEAF.

Tym razem wyruszy on w nietypową podróż, która przełamie motoryzacyjne stereotypy i udowodni,
że można podróżować świadomie i zdobywać najbardziej niedostępne zakątki świata bez pozostawiania negatywnych śladów w otoczeniu.

„No Trace Expedition to podróż samochodem elektrycznym przez Kaliningrad, Litwę, Białoruś, Rosję i Syberię, Mongolię oraz Koreę Południową aż do Japonii. Będzie to wyprawa przez dwa bieguny współczesnego świata, które mimo, że są tak blisko siebie, różnią się pod każdym względem.” – opowiada Kamiński – „Cały sposób przeprowadzenia wyprawy, czyli odżywianie, ubrania, zasilanie, aktywności będą oparte o innowacyjne technologie oszczędzające naturę.”

Środkiem lokomocji Kamińskiego będzie w tym przypadku samochód elektryczny Nissan LEAF, który wielu ludziom kojarzy się głównie z krótkimi, miejskimi podróżami. Kamiński chce jednak pokazać, że można zwiedzać świat przy użyciu nowoczesnych technologii, jednocześnie dbając o środowisko naturalne.

„Mam nadzieję, że ekspedycja zainspiruje wielu ludzi do zrównoważonego, odpowiedzialnego stylu życia, w tym świadomego podróżowania. Tę ideę pragnę połączyć z innowacyjnym podejściem – Leave Trail – za którym kryje się pozostawianie śladu, ale nie w przyrodzie, tylko w umysłach ludzi.” – dodaje Marek Kamiński.

 

Start ekspedycji

Podróżnik wyruszy z Polski w stronę Kaliningradu 29 maja. Jego wyjazd z kraju poprzedzą konferencje w Zakopanem (22 maja, godz. 12:00 – siedziba TPN), Warszawie (24 maja, godz. 12:00 – Muzeum Narodowe) oraz Gdańsku (28 maja, godz. 12:00 – Olivia Business Centre).

„Cieszę się, że tak wiele osób rozumie jak ważne jest szerzenie idei świadomego podróżowania w duchu No Trace. Bez ogromnej świadomości tego problemu i wsparcia firm takich jak Nissan Japan Motors, PKN Orlen, Invena S.A. oraz Energa S.A. byłoby to niemożliwe” – podsumowuje Marek Kamiński.

No Trace Expedition to wyprawa wspierana przez instytucje świadome, dla których ważna jest Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, a ich misją, podobnie jak misją ekspedycji, jest dbanie o środowisko naturalne i wykorzystywanie nowych technologii w służbie natury.

 

Organizator: Instytut Marka Kamińskiego