Kto jeszcze nie ma planów, powinien się spieszyć! Wyjątkowo długi w tym roku weekend majowy zachęca, by spędzić ten czas poza domem

 

Tegoroczny kalendarz zrobił nam wielką niespodziankę. Biorąc zaledwie trzy dni urlopu zyskujemy aż dziewięć dni wolnych od pracy. Daje to wiele możliwości na zorganizowanie krótkiego urlopu i jest świetną okazją na wyjazd za miasto, nabranie sił witalnych w bliskości natury i błogi odpoczynek w jednym z piękniejszych zakątków naszego kraju. Rozwijająca się dynamicznie baza hotelowa w Polsce i powstające atrakcje turystyczne sprawiają, że nie mamy powodów do jakichkolwiek kompleksów. Dziś polskie obiekty śmiało konkurują z zagranicznymi, a majówka jest wymarzonym okresem na spędzenie kilku dni w otoczeniu oszałamiającej rodzimej przyrody.

 

Rozgrzewające promienie majowego słońca, kojąca aura rozległego, zabytkowego parku, klimatyczne wnętrza holistycznego kompleksu sielsko położonego w centralnej Polsce, do tego dobroczynne dla organizmu sesje w Łaźniach Rzymskich, kojące kąpiele w bezchlorowym basenie, energetyzujące seanse w Komnacie Biowitalności, słowiańskie rytuały zdrowia w Witalnej Wiosce® SPA czy medytacja w Kamiennym Kręgu Mocy, Energetycznej Spirali, Ogrodzie Zen czy przy Piramidzie Horusa wchodzących w skład niezwykle energetycznego Ogrodu Medytacji, gdzie można czerpać z sił natury– wszystko to wspaniałe propozycje na wypoczynek w długi, wiosenny weekend sprzyjający zachowaniu dobrej kondycji.

 

To przykładowe atrakcje jakie czekają na gości Manor House SPA, który jest hotelem dla dorosłych, posiada specjalne pokoje dla alergików i cieszy się dużym zainteresowaniem wegan z racji na dedykowane im smakowite i zdrowe menu. Ten mazowiecki  kompleks hotelowy, zwany również Polskim Centrum Biowitalności, szczyci się najlepszym od lat holistycznym SPA w Polsce z Gabinetami Bioodnowy i unikatową Akademią Holistyczną Alchemia Zdrowia®, której odmładzający program pobudza naturalne zdolności organizmu do autoregeneracji już na poziomie komórek. Warto wspomnieć także o odbywających się codziennie podczas majówkowych pobytów (od 28 kwietnia do 3 maja br.) warsztatach edukacyjnych na temat zdrowia, urody i długowieczności.

 

Dla każdego kto chciałby zakosztować odnowy biologicznej w SPA pod gołym niebem – Witalnej Wiosce ® SPA z sauną fińską, ruską banią, sauną świetlną, ścieżką świetlno-powietrzną, beczkami polskimi, balią japońską z zimną i gorącą wodą, prysznicami wrażeń i lodowym wiadrem; wzmacniającej i oczyszczającej układ oddechowy terapii w Chacie Solnej, która rewitalizuje także układ odpornościowy organizmu i wygładza skórę (jeden seans zastępuje 3 dni spędzone nad morzem) czy porannych ćwiczeń runicznych lub kąpieli w bezchlorowym basenie z plazmatyczną wodą ożywioną metodami Grandera i dr Keshego majówka w Manor House SPA jest spełnieniem marzeń. Można tu także oddać się muzykoterapii podczas koncertów na misy i gongi tybetańskie, nocnemu saunowaniu w kompleksie Łaźni Rzymskich składającym się z kilkunastu parowych, wodnych kąpieli, saun i wanien zdrowotnych czy medytacji na dużej i małej ścieżce energetycznej w przepięknym parku. Warto wymienić też najnowszą terapię ofertowaną przez wyjątkowe Gabinety Bioodnowy – energetyzującą terapię w Komnacie Biowitalności na kamiennych matach przy muzyce harmonizującej czakry oraz rozprzestrzeniającej się wokół plazmie. Ta biowitalna sesja łączy działanie: magneto-, termo-, myzyko-, lito- i jonoterapii.

 

Ponadto w stylowo urządzonych, luksusowych cztero- i pięciogwiazdkowych pokojach łatwo przychodzi zdrowy sen, zaskakuje bogaty Program Pokojowy SPA, w tym dobroczynnie wpływająca na organizm muzyka solfeżowa o specjalnie dobranych częstotliwościach, a błogi relaks niosą relaksujące kąpiele w kruchach soli ze sproszkowaną srebrzystą perłą i soli himalajskiej w pokojach z głębokimi wannami. Można też wypróbować hydroterapii podczas japońskich kąpieli w wannach ofuro z prozdrowotnym działaniem wysokiego słupa wody.

 

Również okolica dawnej posiadłości Odrowążów, której historia sięga XII w., oferuje wiele atrakcji. Czy to zwiedzanie zabytkowego parku z pomnikami przyrody i romantycznymi zakątkami lub prowadzonej z pasją stadniny koni czy leniuchowanie na łonie natury, w otoczeniu oszałamiającej polskiej przyrody z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Jeśli więc planujesz majowy wypad z ukochaną osobą lub z grupą przyjaciół, warto wybrać atrakcyjne miejsce. W Polsce takich nie brakuje!