– WYSTAWA FOTOGRAFII CZESŁAWA CZAPLIŃSKIEGO
Od 16 września w Muzeum Łazienki Królewskie prezentowana będzie niezwykła wystawa zdjęć Czesława Czaplińskiego „Michael Jackson w Łazienkach Królewskich”. Wystawę będzie można oglądać do 12 października 2014 roku w Galerii Plenerowej od strony ulicy Agrykoli.

Łazienki Królewskie to miejsce, które odwiedza wielu znanych artystów z kraju i zagranicy. Dwadzieścia lat temu wizytę w Pałacu na Wyspie i Teatrze Stanisławowskim złożył król muzyki pop, Michael Jackson. Wspomnienia z tej niezwykłej wizyty wciąż są żywe, a jej pamiątką są zdjęcia, które wykonał Czesław Czapliński – artysta, fotograf, wieloletni Przyjaciel Łazienek Królewskich.
Czesław Czapliński tak wspomina tamte chwile: „Nawet dziś, po prawie dwudziestu latach potrafię odtworzyć wydarzenia tamtych dni. Po południu znalazłem w serwisie Polskiej Agencji Prasowej wiadomość, której mało kto się spodziewał, ponieważ nie była wcześniej podawana: „Michael Jackson przybywa do Polski. Samolot specjalny oczekiwany jest na Okęciu we wtorek 27 maja (1997), około godz. 12.00. Jackson przyleci do Warszawy z Paryża. Program wizyty nie jest jeszcze ustalony. Wiadomo jedynie, że gwiazdor odwiedzi ośrodki opiekuńcze dla dzieci. Ma też się spotkać z prezydentem Warszawy Marcinem Święcickim. Jak poprzednio, będzie nocował w hotelu Marriott. W pierwszym dniu wizyty dwukrotnie odwiedził Łazienki Królewskie w Warszawie: w południe Pałac na Wyspie, gdzie wpisał się do księgi pamiątkowej, a wieczorem – Teatr Stanisławowski”.

 

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Więcej informacji: http://www.lazienki-krolewskie.pl/exhibit,id,78.html
Czesław Czapliński – artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych, od 1979 r. mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Autor ponad 100 wystaw fotograficznych w Polsce i na świecie – do najbardziej znanych należy wystawa wybitnych postaci polskiego życia kulturalnego, prezentowana w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Twórca ponad 30 albumów i książek, autor kilkuset artykułów i reportaży, pomysłodawca prestiżowego Konkursu Fotograficznego „ Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku” oraz popularnego cyklu spotkań „Artyści w Łazienkach”.

 

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie