Międzynarodowy Festiwal Filmowy „ZOOM – ZBLIŻENIA” to znaczące i poważne wydarzenie kulturalne zaliczane do wąskiego grona największych i najważniejszych tego typu w Polsce.

Jelenia Góra bardzo mocno zaznacza się na OFFilmowej mapie Polski, z każdym rokiem przybywa wartościowych filmów oraz twórców z kraju i zagranicy.
Festiwal ma na celu, przedstawienie kultur, języka filmowego, wymianę idei oraz prezentację i promocję niezależnej sztuki filmowej.
Zapraszamy twórców i producentów prezentowanych filmów z całego kraju i zagranicy. Z przyjemnością informujemy, że na festiwalu gościć będziemy profesjonalne międzynarodowe jury oraz znanych przedstawicieli świata filmowego i mediów audiowizualnych. Imprezie patronują poważne krajowe media Z ich strony odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie ZOOM-em, a co za tym idzie – jego uczestnikami.
Ponieważ ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym, formuła konkursu dopuszcza udział w nim rozmaitych form – filmów fabularnych, dokumentalnych i najróżniejszych eksperymentów realizowanych przy pomocy kamery. Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych.

Na tym festiwalu po prostu trzeba być!

Więcej informacji na: http://www.zoomfestival.pl/index.php