– gdzie się zatrzymać?

Emocje po Mundialu już opadły. Czas na kolejne sportowe atrakcje – tym razem coś dla fanów siatkówki. Od  30 sierpnia do 21 września siedem polskich miast zamieni się w centra piłki siatkowej. Rozgrywki odbędą się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Bydgoszczy i Łodzi. Poza sportowymi emocjami, miasta mają do zaoferowania wiele walorów turystycznych. Warto więc połączyć udział w turnieju siatkarskim z kilkudniowym wypoczynkiem.

Warszawa, 13 sierpnia 2014 – Do rozpoczęcia osiemnastej edycji międzynarodowego turnieju siatkarskiego pozostał niecały miesiąc. CASAMUNDO, internetowy serwis specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych, podpowiada, co warto zwiedzić w miastach, które gościć będą siatkarzy oraz fanów tego sportu.  

Warszawa – kulturalna stolica Polski

Otwarcie Mistrzostw odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym. W stolicy będzie miał miejsce również pierwszy mecz między Polską a Serbią przed 58 tysiącami widzów. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie.
Warszawa ma również wiele do zaoferowania zarówno pod względem kulturowym, jak i rekreacyjnym. Pomimo tego, że jest to centrum biznesowe kraju w Warszawie można znaleźć liczne parki oraz tereny zielone, które stanowią popularne miejsca spotkań ze znajomymi. Nie brakuje także imprez kulturalnych. Liczne festiwale, kina pod chmurką, sztuki wystawiane w plenerze, koncerty oraz różne imprezy tematyczne są świetnym sposobem na urozmaicenie popołudnia i miły wieczór. Będąc w Warszawie warto też odwiedzić interaktywne Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, Centrum Kopernika oraz zobaczyć panoramę miasta ze szczytu Pałacu Kultury.
Osoby planujące pobyt w stolicy mogą zatrzymać się w 3-pokojowym apartamencie położonym w samym centrum miasta.

Dowiedz się więcej o obiekcie 201205.

Kraków – miasto z historią

Historyczne kamienice, niepowtarzalna atmosfera, piękny rynek i wiele klimatycznych miejsc – tym charakteryzuje się dawna stolica Polski. W Krakowie siatkarskie rozgrywki odbędą się w hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena, gdzie przewidziane są spotkania trzeciej fazy grupowej (ćwierćfinał). Pierwsze trzy mecze odbędą się 31 sierpnia, kiedy to zmierzą się drużyny: Włochy-Iran, Belgia-USA oraz Portoryko-Francja. Po widowisku sportowym  warto odwiedzić Kazimierz, dzielnicę żydowską, gdzie znajduje się wiele historycznych miejsc oraz przytulnych knajpek. Nie sposób także zapomnieć o Zamku Królewskim na Wawelu, który kryje w sobie ciekawą legendę o smoku. Obowiązkowym przystankiem jest krakowski rynek, sukiennice oraz podziemne muzeum. Warto też zajść do krakowskich restauracji, pubów i kawiarni. Turyści będący w Krakowie mogą posłuchać Hejnału Mariackiego, który grany jest co godzinę. Wszystko to sprawi, że pobyt będzie niezapomniany.
Fani siatkówki mogą zatrzymać się dwupoziomowym apartamencie dla 6 osób. Apartament znajduje się w zabytkowej części miasta.

Dowiedz się więcej o obiekcie 1391186.

Gdańsk – nadmorskie centrum rozrywki

Miłośnicy morza i plaży powinni wybrać się na rozgrywki do Gdańska. Nadmorskie mecze odbędą się w hali widowiskowo–sportowej Ergo Arena położonej na granicy Sopotu i Gdańska. W pierwszym meczu, który odbędzie się 1 września spotka się Rosja z Kanadą. Kolejne rozgrywki w Ergo Arena potrwają do 7 września, a zmierzą się w nich drużyny z Chin, Bułgarii, Rosji, Kanady, Egiptu oraz Meksyku.
W sezonie letnim miasto tętni życiem, odbywa się tu mnóstwo festiwali i różnorodnych wydarzeń kulturalnych – każdy znajdzie coś dla siebie. Będąc w Gdańsku warto wybrać się na ulicę Mariacką, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych ulic miasta. Na uwagę zasługuje również rynek i Stare Miasto, gdzie można podziwiać imponującą architekturę w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym.
Osoby wybierające się do Gdańska mogą zatrzymać się w 3-pokojowym apartamencie położonym blisko morza.

Dowiedź się więcej o obiekcie 1769506.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn potrwają do 21 września. Finał zostanie rozegrany w katowickim Spodku. Jest to pierwszy w historii turniej siatkarski światowego szczebla, który rozgrywany będzie w naszym kraju. Polskie miasta stanęły na wysokości zadania i solidnie przygotowały się do rozgrywek. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak śledzić przebieg turnieju i kibicować polskiej reprezentacji.

 

O Casamundo
Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona www.casamundo.pl to baza ponad 300 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii, na Węgrzech i w Hiszpanii.
Więcej informacji na temat oferty Casamundo oraz przestawionych obiektów można uzyskać na stronie www.casamundo.pl.
Najświeższe informacje oraz ciekawostki można otrzymywać dołączając do grupy Casamundo.pl na Facebooku