Warszawa, 11 grudnia 2014 r. – Sushi, lekka sałatka lub tradycyjne polskie danie – od teraz pasażerowie LOT-u podróżujący z Warszawy do Ameryki Północnej i Azji mogą zamówić wybrane przez siebie, ulubione danie. Propozycji jest osiem, a wśród nich także naleśniki z serem i wiśniami, pasta  oraz pieczona ryba w sosie koperkowym.

Oferta skierowana jest do pasażerów rejsów długodystansowych odlatujących z Warszawy, w dowolnej klasie – od LOT Economy pod LOT Business Class. Zamawiając swój ulubiony posiłek, pasażerowie zyskują większy wpływ na swoje menu podczas długiego lotu do Nowego Jorku, Chicago, Toronto czy Pekinu.
 
„Mój Ulubiony Posiłek” to osiem propozycji specjalnie wyselekcjonowanych dań, spośród których pasażer może wybrać swój ulubiony. Wśród propozycji znalazły się między innymi sushi, sałatka makaronowa z kurczakiem, camembertem i sosem truflowym, łosoś lub dorsz w sosie koperkowym czy tradycyjny polski kotlet schabowy. „My Favourite Meal” obejmuje też dwa posiłki dla dzieci – kurczak nuggets z frytkami, marchewką i groszkiem oraz naleśniki z serem i wiśniami. Posiłki dla dorosłych serwowane są z lampką specjalnie dobranego wina spoza standardowej oferty.

Ulubione danie, zgodnie z wyborem pasażera, zostanie dostarczone na pokład i zaserwowane zamiast standardowego posiłku w pierwszym serwisie. Danie dla dorosłych kosztuje 49 złotych, dla dzieci 39 złotych.

Pasażer może zakupić posiłek „My Favourite Meal” w biurach LOT i LOT Travel, na lotnisku oraz w Call Center na minimum 24h przed rejsem. Wkrótce usługa będzie też dostępna za pośrednictwem strony lot.com.

LOT już od dłuższego czasu odpowiada na potrzeby pasażerów oferując całą gamę dostosowanych do indywidualnych preferencji usług. W tej chwili oprócz „My Favourite Meal” dostępny jest także dodatkowy bagaż, „Moje Ulubione Miejsce”, LOT Upgrade czy usługi AirKiosku. Szczegółowy opis każdej z usług jest dostępny na stronie lot.com.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej,
na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.