Koncert Galowy z okazji wręczenia Pomorskiej Nagrody Artystycznej na stałe zagościł w repertuarze Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. To najważniejsze wyróżnienie Samorządu Województwa Pomorskiego kierowane do środowiska artystycznego naszego regionu zostanie przyznane 21 kwietnia, o godzinie 19:00, w Sali Koncertowej PFB, przy dźwiękach muzycznych impresjonistów.


W tym roku część artystyczna Gali oprze się na fortepianowym występie Marka Bracha, któremu towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna PFB. Pianista wykona utwory Elgara, Debussy’ego, De Falla i Ravela, które dodadzą Gali iście oscarowego charakteru. Przywodzą one na myśl muzykę filmową z dawnych lat. Utwory dwóch ostatnich, należących do nurtu impresjonistycznego w muzyce klasycznej, zabiorą gości Filharmonii na spacer po dalekich, czasem egzotycznych plenerach. Słuchacze dowiedzą się, jak brzmią hiszpańskie noce i wiedeńskie bale. Będą to utwory pełne pozytywnej energii, a jednocześnie przyjemne dla ucha i wprowadzające w pozytywny nastrój.


Pomorska Nagroda Artystyczna od 2001 roku stała się Nagrodą Samorządu Województwa Pomorskiego. Ma ona na celu wyłonienie twórców i organizatorów wydarzeń artystycznych w trzech kategoriach. Obok Pomorskiej Nagrody Artystycznej są to Pomorska Nadzieja Artystyczna i Pomorska Nagroda Artystyczna za Mecenat Kultury. Zwycięzcy otrzymują gratyfikację finansową, a także statuetkę Gryfa Pomorskiego.


Na koncert zaprasza Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk. Bilety do nabycia w kasach Filharmonii i na www.filharmonia.gda.pl.