Wyszukiwarka hoteli www.trivago.pl zanalizowała międzynarodowe kurorty narciarskie i wytypowała miejscowości z najlepiej ocenianą bazą hotelową. W pierwszej dziesiątce znalazały się aż 4 miejscowości z Austrii i dwie ze Szwajcarii. Z polskich kurortów pojawiła się Bukowina Tatrzańska.

 

 

Tutaj do wglądu cała lista.

 

Ranking zawiera 50 miejscowości narciarskich z najlepiej ocenianą bazą hotelową przez użytkowników. W pierwszej 10 znalazły się aż  4 miejscowości austriackie: Tux-Hintertux (na 1 miejscu), Wagrain (na 5 miejscu), Schladming (na 9 miejscu), Saalbach Hinterglemm (1o miejsce). Na drugim miejscu uplasowało się szwajcarskie miasto Samnaun Dorf. W top dziesiątce znalazły się również Beaver Creek (Stany Zjednoczone), St. Ulrich (Włochy) i Metsovo (Grecja).


Reprezentantem Polski w rankingu okazała się Bukowina Tatrzańska, która znalazała się na 50. miejscu. Najwięcej ośrodków na liście pochodzi z Austrii – w rankingu uplasowało się aż 15 ośrodków z tej wschodniej części Alp. Kolejno, 5 kurortów narciarskich pochodzi ze Szwajcarii, a 8 z Włoch.


Ranking najlepszych kurortów narciarskich (Ski Reputation Ranking) jest oparty o oceny hoteli w międzynarodowych ośrodkach narciarskich. Pod uwagę brane były kurorty z przynajmniej 40 hotelami i przynajmniej 20 ocenami od użytkowników. Maksymalna wartość indeksu to 100.


Galeria zdjęć 10 najlepszych ośrodków narciarskich (hotele):

1.       Tux-Hintertux: http://goo.gl/OiSkNI (fot. fotolia.com)

2.      Samnaun:http://goo.gl/9Zrj40 (fot. fotolia.com)

3.       Beaver Creek: http://goo.gl/dTa2az (fot. fotolia)

4.      St. Ulrich: http://goo.gl/Y1RbzZ  (fot. fotolia)

5.      Wagrain:http://goo.gl/uMSKgl (fot. fotolia, Jan Hetman)

6.      Metsovo: http://goo.gl/uHX8bY (fot. fotolia.com, Willian Richardson)

7.       Adelboden: http://goo.gl/k9t2cz (fot. fotolia.com)

8.      Roccaraso: http://goo.gl/juyJCu (fot. fotolia.com)

9.      Schladming: http://goo.gl/Q28Ucv (fot. fotolia.com)

10.   Saalbach Hinterglemm: http://goo.gl/W9pwjH (fot. fotolia.com)


Cała lista 50 miejsc tutaj: http://goo.gl/UiQMEi