Nazwa

Wybitne światowe kino i muzyka. Legendarni i młodzi twórcy, przedstawiciele wszelkich zawodów filmowych i muzycznych, setki pokazów, a także liczne koncerty. W dniach 8-14.08.2014 w Poznaniu rusza czwarta edycja TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ. Artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Transatlantyk jest Otwarty, Odważny i Glokalny*. Twórcą i Dyrektorem Festiwalu jest laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek.

* GLOKALNY -… czyli lokalny  w działaniu i tożsamości, a jednocześnie globalny w rozumieniu konsekwencji i kontekstu własnego działania.  

 

MIEJSCA FESTIWALOWE
Multikino 51

adres: ul. Królowej Jadwigi 51, 61-872 Poznań
e-mail: poznan51@multikino.pl
reklamacje: reklamacje.poznan51@multikino.pl
 
Kino Muza
adres: ul. Św. Marcin 30, 61-805 Poznań
tel.: 61 852 34 03
email: muza@kinomuza.pl
 
Rozbitek
adres: ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań
tel.: +48 61 64 65 263, fax: +48 61 64 65 264
e-mail: rozbitek@rozbitek.org
 
Teatr Polski
adres: ul. 27 Grudnia 8/10, 61-737 Poznań
tel.: 61 852 56 28, fax: 61 852 64 95
email: teatr.polski@teatr-polski.pl
 
Plac Wolności
Mapa
 
Centrum Kultury Zamek
Nowe Kino Pałacowe
tel. +48 61 6465 272, fax: +48 61 6465 308
e-mail: informacja@ckzamek.pl
 
KINO RAJ
adres: Śródka 3, 61-125 Poznan
tel.: 606 280 505
e-mail: ahoj@laruina.pl
 

BILETY
 

Tylko na TRANSATLANTYK Festival Poznań 2014: bezpłatne wejściówki na najlepsze filmy fabularne i dokumentalne z całego świata, atrakcyjne ceny biletów na premierowe pokazy w Multikinie 51, fantastyczne seanse i kolacje w ramach Kina Kulinarnego, wydarzenia specjalne z udziałem gwiazd światowego kina, muzyki, nauki etc., a także bezpłatne Master Classes, warsztaty i imprezy w Klubie Festiwalowym.

Bilety i wejściówki na wydarzenia TRANSATLANTYK Festival Poznań 2014

Od 1 sierpnia w kasach kin można kupić bilety w cenie 12 zł (Kino Muza – na Kino Klasy B i Inne Szaleństwa oraz Kino Trzeciego Wieku, Nowe Kino Pałacowe – na Kino Klasy B i Inne Szaleństwa oraz na Retrospektywę: Charles Chaplin, Multikino 51 – na wszystkie pozostałe seanse w sekcjach Transatlantyk Panorama, Sundance na Transatlantyku, Oscary 2014, Retrospektywa: Charles Chaplin, Kino Klasy B i Inne Szaleństwa, Transatlantyk Sport i Sezon). Dodatkowo dostępne są karnety w cenie 150 zł, które zapewniają wstęp na 15 wybranych seansów w Multikinie 51. Karnety można zakupić w kasie kina.

Od 1 do 14 sierpnia na terenie Multikina 51 będzie zlokalizowany punkt informacyjny, którego obsługa zapewni publiczności wsparcie w wyborze odbywających się w czasie TRANSATLANTYK Festival Poznań wydarzeń.

Bezpłatne wejściówki na Kino Trzeciego Wieku będzie można odbierać w kasach kina Muza w dniu poprzedzającym wybrany seans od godz. 15.00. Wszystkie bezpłatne wejściówki w pozostałych sekcjach są dostępne do odbioru w dniach poprzedzających dany seans w Multikinie 51 (od g. 11.00 dnia poprzedzającego wybrany seans) w Kinie Muza oraz w Nowym Kinie Pałacowym (od g. 15.00 dnia poprzedzającego wybrany seans).

Więcej informacji o TRANSATLANTYK Festival Poznań 2014 można znaleźć na stronie www.transatlantyk.org oraz na profilu www.facebook.com/Transatlantyk.

Informacje o biletach na www.ebilet.pl

Bezpłatne wydarzenia na TRANSATLANTYK Festival Poznań 2014

Transatlantyk zapewnia publiczności festiwalowej szeroki dostęp do wysokiej kultury. Publiczność ma zapewniony bezpłatny wstęp na seanse w Multikinie 51 w ramach sekcji Transatlantyk Docs, Eko inspired by Aquanet, Konfrontacje, a także wspieranego przez NIVEA cyklu Transatlantyk Dla Dzieci. Do bezpłatnych pokazów należą też projekcje filmów w cyklu Kino Dla Mam z NIVEA, który pozwoli na udział w imprezie rodzicom z dziećmi w wieku od 0 do 2 lat. Będą oni mogli skorzystać z przygotowanej przez markę NIVEA strefy malucha, a same pokazy odbędą się z przyciszonym dźwiękiem, przytłumionym światłem i przy nieco podwyższonej temperaturze, odpowiedniej dla małych dzieci. Z kolei sekcji Kino Trzeciego Wieku, której program został przygotowany z myślą o seniorach, będą towarzyszyły prelekcje i dyskusje. Seanse w ramach Kina Trzeciego Wieku odbywać się będą w Kinie Muza od poniedziałku do czwartku o g. 14.00. Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w kasach Kina Muza w dniu poprzedzającym seans od godz. 15.00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia programu Edukacja & Inspiracje jest w całości bezpłatny, na część z nich (Master Classes i warsztaty) obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Festiwalu www.transatlantyk.org w zakładce Edukacja & Inspiracje. Także udział w muzycznych wydarzeniach z cyklu Talking Piano jest nieodpłatny. Niepowtarzalna formuła tych spotkań zakłada nie tylko rozmowę z wybitnymi kompozytorami, lecz także ich występy na żywo, co w przypadku zaproszonych przez nas gwiazd (Bruce Broughton, John Ottman, Michael Price) zdarza się niezwykle rzadko.

źródło: www.transatlantyk.org