Accor wydłuża ofertę City Break

City break, czyli wyjazdy weekendowe, to świetna alternatywa dla osób które nie mogą sobie pozwolić na długi urlop.  Krótkie wyjazdy pozwalają nie tylko odpocząć od codzienności, ale przede wszystkim poznać miasto, lokalną kulturę i kuchnię.

Oferta City Break cieszy się dużą popularnością wśród gości hoteli grupy Accor, dlatego podczas targów World Travel Market w Londynie, Accor zapowiedział jej wydłużenie w kluczowych europejskich miastach. Ze względu na planowane otwarcia kilku znaczących hoteli będzie ona dostępna dla gości do początku przyszłego roku. Wśród hoteli biorących udział w promocji znajdują się m.in.: Sofitel Paris Arc de Triomphe, Pullman Brussels Midi, Hotel Carlton Lyon, Novotel Lugano Paradiso, Adagio Liverpool City Centre Aparthotel, ibis Genève Centre Nations, ibis Styles Madrid Prado czy Mercure Warszawa Centrum.

 

MGallery LaGare  Venezia wśród Top 10 nowych hoteli w rankingu Tripadvisor

Włoski hotel LaGare  Venezia, należący do marki MGallery Collection w ostatnim czasie zdobył wyróżnienie portalu TripAdvisor na liście najlepszych hoteli w Europie w 2013 roku. Miejsca w rankingu, przyznawane są obiektom, które powstały w ostatnich 12 miesiącach, mają co najmniej 30 komentarzy oraz ogólną ocenę co najmniej 4/5. Hotel LaGare Venezia – Murano, który został otwarty w lipcu br. mieści się w dawnym piecu szklarskim, wyremontowanym i przekształconym w nowoczesny budynek. Oferuje on luksusowe pokoje oraz bezpłatny dostęp do Wi-Fi we wszystkich pomieszczeniach. Okna hotelu wychodzą na Canal Grande di Murano.
Ze stylowej restauracji Riva Longa i baru roztacza się widok na tradycyjny wenecki dziedziniec, gdzie goście mogą się zrelaksować, wypić drinka lub coś zjeść. Na terenie obiektu można podziwiać projekty oraz stałą wystawę prac artysty Veniniego.

 

Accor sprzedaje 19,4% udziałów w TAHL

W ramach swojej strategii zarządzania aktywami, Accor ogłosił sprzedaż 19,4% udziałów w Tourism Asset Holdings Ltd. (TAHL), na rzecz Abu Dhabi Investment Authority (ADIA). Transakcja opiewa na kwotę 66 mln $ (€ 46m), ze spłatą AU 76 mln $ (53 mln €) kredytu.

TAHL – największa firma hotelowa w Australii, posiada 31 obiektów (4097 pokoi), z których wszystkie działają pod markami należącymi do Accor: ibis, ibis budget, ibis Styles, Mercure, Novotel i Pullman.

 

 

 

***

 

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Zarządza 60 obiektami w 28 miastach w Polsce i 2 hotelami na Litwie. Oferuje ponad 11 000 pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują  jakość usług
o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Partnerem strategicznym Orbisu jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, jest obecny w 92 krajach, w których dysponuje ponad 3 500 hotelami440 tys. pokoi. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Grand Mercure, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, ibis Styles, ibis budget,  hotelF1gwarantuje zróżnicowaną ofertę usług i produktów od luksusowych po ekonomiczne. Accor zatrudnia ponad 160 tys. pracowników na całym świecie, oferuje swoim klientom i partnerom blisko 45 lat wiedzy i doświadczenia. 

www.accorhotels.com