– zbliżamy się do półmetka Rejsu Dookoła Świata

Czołem żeglarze i podróżnicy,

zbliżam się powoli do półmetka mojego Rejsu Dookoła Świata. To był bardzo intensywny rok podczas którego pokonaliśmy ponad 26 000 Mm.

Na początku roku opłynęliśmy Przylądek Horn i powoli wspinaliśmy się na północ wzdłuż chilijskiego wybrzeża . Południowe lodowce i zatoki zapamiętamy na pewno do końca życia.

W marcu opuściłem Amerykę Południową i wypłynąłem na bezkres Pacyfiku, gdzie przez kolejne 6 miesięcy odwiedziliśmy wiele niesamowitych miejsc, by w październiku dotrzeć do północno wschodniego krańca Australii.

W tym momencie jestem już w Melbourne po przepłynięciu całego wschodniego wybrzeża Australii. Był niezapomniany miesiąc z rodziną na Wielkiej Rafie Koralowej, przepiękne wejście do Sydney i zmienna Cieśnina Bass’a.  Aktualną pozycję jachtu możecie śledzić na naszej stronie pod linkiem http://www.skiff.pl/pozycja.html
Zapraszamy też do obserwacji naszych przygód na Facebook’u na https://www.facebook.com/RejsDookolaSwiata

Święta i Nowy Rok spędzimy w Hobart na Tasmanii, gdzie przywitamy na finiszu uczestników słynnych regat Sydney – Hobart!

Na etapach od Hobart do Auckland ze Świętami i Sylwestrem włącznie mamy jeszcze wolne miejsca na jachcie. W Auckland planuję dwumiesięczny postój, żeby razem jachtem złapać trochę świeżości.

Po przerwie maju wyruszam w kierunku Cieśniny Torresa i kolejnego wielkiego wyzwania – Oceanu Indyjskiego. Podczas żeglugi na zachód odwiedzimy rajską Wyspę Bożego Narodzenia, Wyspy Kokosowe i Mauritius. Trochę więcej czasu zabawię na Seszelach. W Durbanie planuję małą przerwę, aby przygotować jacht do kolejnej ciężkiej przeprawy – okrążenia Przylądka Dobrej Nadziei. Później czeka mnie skok przez Południowy Atlantyk do Brazylii. Sylwestra 2015 roku zamierzam spędzić tam, gdzie Napoleon miał przymusowe wakacje, czyli na wyspie Św. Heleny. W drodze na Morze Karaibskie spenetruję Surinam i obie Gujany. Na Morzu Karaibskim trasa uległa sporej modyfikacji. Z ciekawszych miejsc odwiedzę Antyle Holenderskie, Jamajkę, Kajmany, Meksyk i wschodnie wybrzeże USA z dłuższym postojem w Nowym Jorku. Stąd już nastąpi droga powrotna do Europy przez Azory.

Na stronie jest już kompletny grafik aż do Azorów.

Poniżej najbliższe etapy naszej Wyprawy Dookoła Świata, na które serdecznie zapraszam:

1.     Święta, finisz regat Sydney – Hobart i Sylwester  w Hobart

2.     Hobart – Nowa Zelandia (35 dni)                                                     styczeń/luty

3.     Wellington – Auckland (21 dni)                                                        luty

4.     Auckland – Nowa Kaledonia (14 dni)                                             maj

5.     Nowa Kaledonia – Cieśnina Torresa – Darwin (28 dni)             maj/czerwiec

6.     Darwin – W. Kokosowe – Mauritius (49 dni)                                 czerwiec/lipiec

7.     Mauritius – Seszele  (21 dni)                                                           sierpień

W załączniku znajdziecie mapki naszej trasy na kolejnych odcinkach.

Pozdrawiam z Melbourne
Michał

Agencja Żeglarska SKIFF
www.skiff.pl