temat                           VIII Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego

miejsce                       Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, ul. Kopernika 1

czas                            25 września 2014 r. (czwartek), godz. 10.00-17.00

uczestnicy                   Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego

Rafał Szmytke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Jan Błoński – prezes zarządu MROT

Włodzimierz Pujanek – dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu

Ilona Jaroszek-Nowak – dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej

 

Jak rozwijała się turystyka na Mazowszu w ciągu ostatnich lat, a jakich atrakcji turyści odwiedzający nasz region mogą spodziewać się w najbliższym czasie? Na te i inne pytania odpowiedzi będzie można uzyskać podczas jutrzejszego VIII Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego. Nowa strategia rozwoju turystyki dla województwa mazowieckiego, a także podsumowanie działań realizowanych w ramach starych założeń to tematy przewodnie tegorocznego spotkania. Ponadto w trakcie sejmiku zaprezentowane zostanie nowe radomskie przedsięwzięcie kulturalne „Strefa kultury 26-600”.

W tym roku goście Sejmiku będą mogli wziąć udział w wykładach i warsztatach podzielonych na dwa bloki tematyczne. W pierwszej części zostanie podsumowana strategia turystyki na lata 2007-13 i zostanie zaprezentowany projekt strategii na kolejne lata tj. 2014-20. W drugim bloku szeroko przedstawiony zostanie nowy radomski projekt kulturalny, który uzyskał pół milionowe unijne wsparcie – „Strefa Kultury 26-600”. Cztery instytucje kultury z Radomia – Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum im. Jacka Malczewskiego i Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli w ramach zintegrowanego systemu sprzedaży biletów, portalu internetowego oraz kiosków multimedialnych połączą swoje siły oferując mieszkańcom i turystom odwiedzającym Radom szeroki wachlarz propozycji. Biorący udział w sejmiku będą mieli również okazję wziąć udział w otwarciu wystawy „Dzieło Oskara Kolberga. Podstawa źródłowa i inspiracja” w przysuskim Muzeum im. Oskara Kolberga zorganizowanej w ramach obchodów Roku Kolberga na Mazowszu.

Podczas Sejmiku zostaną wręczone certyfikaty przyznawane przez Polską Organizację Turystyczną dla najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów w konkursie – Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2014. W tym roku nagrody trafią do ośmiu produktów turystycznych.

Sejmik Turystyczny to wydarzenie organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego z myślą o przedstawicielach mazowieckich samorządów, stowarzyszeniach działających na rzecz rozwoju turystyki, prasie turystycznej oraz przedstawicielach lokalnych organizacji turystycznych i uczelniach wyższych o profilu turystycznym.

Serdecznie zapraszamy