Warszawa, 13 października 2014 roku – Małgorzata Kozieł została nową rzecznik prasową PLL LOT. Zastąpiła na tym stanowisku Barbarę Pijanowską-Kuras, która  objęła funkcję dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej.  

Małgorzata Kozieł do niedawna była rzecznikiem prasowym oraz pełniła obowiązki Dyrektora Komunikacji Korporacyjnej w PGE Polskiej Grupie Energetycznej S.A. Wcześniej przez
8 lat związana była z TVN24, jako producentka i wydawca w redakcji spraw zagranicznych oraz prezenterka i lektorka w dziale news. Współtworzyła m.in.: takie programy, jak: „Dama PiK”, „Studio Europa”, „Świat Reporterów”, „Horyzont”, „Tele-serwis”. Ukończyła  Nauki Polityczne na Uniwersytecie Warszawskim i studia MBA w GFKM (Rotterdam School of Management).  

Barbara Pijanowska-Kuras dołączyła do zespołu LOT-u w lipcu 2013 roku w roli rzecznika prasowego. Na początku października zastąpiła Roberta Morenia na stanowisku dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora zarządzającego agencji imedia PR, w której zajmowała się szeroko rozumianą komunikacją, szczególnie w zakresie komunikacji zmiany, komunikacji kryzysowej i relacji z mediami. Realizowała projekty dla wielu branż m.in. medycznej, ubezpieczeniowej, bankowej, FMCG, energetycznej, hotelarskiej, szkoleniowej i motoryzacyjnej. Pełniła funkcje rzecznika prasowego kilku firm m.in: Orbis S.A podczas Euro 2012, 4Life Direct, Berlitz a także akcji CSR np. „Umiem pomóc” Grupy LUX MED. Prowadziła liczne szkolenia m.in. z wystąpień publicznych i relacji z mediami.
W swojej karierze realizowała również projekty marketingowe głównie w zakresie budowania świadomości marek i wsparcia sprzedaży.
Studiowała na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowym kierunku „PR i Komunikacja biznesowa” Szkoły Głównej Handlowej.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.