Niezwykła przyroda, niepowtarzalne widoki i urok miejsca. Mazury przyciągają swoimi naturalnymi walorami, ale także ilością atrakcji, których nieustannie przybywa. Jednym z takich miejsc jest nowy Hotel Mikołajki, który jednocześnie stwarza nowe możliwości dla rozwoju regionu.

Położony na Ptasiej Wyspie Hotel Mikołajki otwarty został w połowie tego roku. Od tej pory do dyspozycji oprócz pokoi jest między innymi SPA&Wellness i Restauracja. Powstanie tak nietypowo usytuowanego obiektu to także szansa dla regionu, w szczególności dla samych Mikołajek.

Odpoczynek i pielęgnacja…

Spokojna, przyjemna muzyka, ujmujące aromaty i przytulne wnętrza tworzą harmonijne SPA&Wellness  Decus Aquae znajdujące się w Hotelu Mikołajki. To dzięki nim zabiegi przeradzają się w rytuały, zapewniające zarówno odprężenie, jak i pielęgnację. W gabinetach kosmetycznych czy tych do masażu wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne od nawilżających, przez  regenerujące i odmładzające. Ciekawym miejscem jest gabinet podwójny w którym wykonywane mogą być zabiegi dla dwóch osób jednocześnie.

Nieopodal mieści się gabinet ajurwedyjski ze specjalnym drewnianym łóżkiem przystosowanym do indyjskich rytuałów. Dla najbardziej wymagających osób przygotowany został pokój VIP z prywatnym jacuzzi i biokominkiem. Tuż obok niego znajduje się Świat Saun, a wśród nich takie jak sucha, solna, infrared czy łaźnie błotna, aromatyczna i parowa. Ponadto w tej części mieści się słoneczna łączka, zapewniająca bezpieczne opalanie bez szkodliwego działania promieni UV. Atrakcją jest również basen z biczami wodnymi i leżankami masującymi, brodzikiem dla dzieci i dwoma jacuzzi. Charakterystyczne dla tego miejsca są spore przeszklenia, pozwalające cieszyć się widokiem na jezioro podczas kąpieli.

…i dobra Restauracja

Na kulinarnej mapie także pojawiło się nowe, ciekawe miejsce. Restauracja New Island Pub mieszcząca się na Ptasiej Wyspie jest kameralna, a dzięki wykończeniu w stylu angielskim charakteryzuje się niezwykłą atmosferą. Duże skórzane kanapy, pokaźne stoliki i przyciemnione światło dopełniają całości.  Szef Kuchni Tomasz Milewski to brązowy medalista z Mistrzostw Europy w Erfurcie, który menu oparł o nowoczesne dania. Oprócz standardowego wyposażenia w restauracji znajduje się kominek oraz sporych rozmiarów stół do gry w szachy. W cieplejsze dni na zewnętrznym tarasie wystawiane są stoliki, by goście podczas posiłków mogli delektować się także panoramą miasta. W Hotelu Mikołajki znajduje się również znacznie większa Restauracja Yachtova. To tam odbywają się choćby wesela czy bankiety. Restauracja ta posiada jednocześnie spory taras do grillowania oraz stanowisko, gdzie odbywa się live cooking.

Szanse rozwoju

Powstanie Hotelu Mikołajki to także swego rodzaju szansa dla regionu i jego mieszkańców dzięki nowym miejscom pracy oraz rozgłosowi, który towarzyszy powstaniu obiektu. – Naszym celem jest zainteresowanie Mazurami określonej grupy osób, które będą chciały tu regularnie wracać – tłumaczy Ireneusz Czerski, Dyrektor Hotelu Mikołajki. – Atutem Hotelu Mikołajki zaś  jest położenie na Ptasiej Wyspie, znajdującej się w samym centrum Krainy Tysiąca Jezior. Dzięki temu goście mogą odpocząć w niezwykłym miejscu, które z każdej strony otacza woda, dając jednocześnie wiele możliwości spędzania czasu wolnego – dodaje. Hotel Mikołajki ciągle się rozwija. Już na koniec listopada planowane jest otwarcie Klubu Nocnego z bilardem i kręgielnią. W przyszłości powstać ma także trzecia część kompleksu z pokojami i apartamentami.