Nowy niezwykły klub muzyczny na kulturalnej i imprezowej mapie Katowic i premiera nowej płyty zespołu Rezerwat.

29 listopada 2014 roku działalność rozpocznie nowe, niezwykłe miejsce – Highway Club.

Miejsce dla miłośników motoryzacji, szalonych imprez, koncertów na żywo oraz zdrowej, bezglutenowej kuchni. Za powstanie nowego miejsca odpowiedzialne są osoby związane niegdyś z teatrem i klubem Muzycznym Old Timers Garage w Katowicach – Krzysztof Bergier i Magdalena Grządziel. „Miejsce ma być kwintesencją dotychczas zdobytych doświadczeń, motoryzacyjnej pasji oraz odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Katowic – a to wszystko w samym centrum miasta bowiem klub mieści się w budynku Centrum Kultury Katowice przy ul. Plac Sejmu Śląskiego 2” – mówi Magdalena Grządziel. W Highway club organizowane będą koncerty na żywo, imprezy klubowe, spotkania z filmem i kulturami świata. Będzie to także siedziba organizacyjna Śląskich Zlotów Pojazdów Zabytkowych – wydarzenia roku 2013 wg. Dziennika Zachodniego.
„Naszym celem jest ożywienie centrum miasta dlatego przejęliśmy lokal po dawnym klubie 2B3 i zaadoptowaliśmy go do pełnienia nowej funkcji. Stawiamy na różnorodność bowiem oprócz spotkania z dobrą muzyka i wyjątkowymi artystami będzie można u nas podziwiać zabytkową motoryzację, a także spróbować potraw, których nie sposób znaleźć w innym miejscu” – mówi Krzysztof Bergier. W programie na najbliższe tygodnie odnaleźć można koncerty m.in. Mikromusic, Tomasza Organka i Alicji Janosz z zespołem HooDoo Band. To jednak nie wszystko bowiem w klubie odbywać się będą spotkania z przedstawicielami różnych kultur, podczas których będzie można nie tylko posłuchać muzyki charakterystycznej dla danej kultury, ale także spróbować potraw z różnych zakątków globu, przygotowano także Jam Session, karaoke oraz projekcje filmowe.

Już samo otwarcie będzie niezwykłym wydarzeniem bowiem zainicjuje je legendarny zespół Rezerwat z Andrzejem Adamiakiem na wokalu, który oprócz starych, znanych szlagierów zagra premierowo utwory z nowej płyty pt. Dotykaj. Po koncercie odbędzie się także impreza klubowa, którą poprowadzą Dj Zik i Dj Matick. To jednak nie koniec atrakcji bowiem tego dnia będzie można zobaczyć prawdopodobnie jedynego w Polsce Forda Thunderbird z 1978 roku, na gości czekać będzie także piwny poczęstunek.
Również nazwa klubu nie jest przypadkowa bowiem Highway, z angielskiego oznaczające autostradę, ma znaczenie nad wyraz symboliczne ponieważ przez cały okres działalności klubu będziemy podróżować przez różne gatunki muzyczne, wszystkie zakątki świata a także, choć wydaje się to niemożliwe, łączyć motoryzację ze zdrową kuchnią i sztuką filmową.

Zapraszamy serdecznie 29 listopada o 20:00, wstęp wolny – ul. Plac Sejmu Śląskiego 2 (wejście od ul. Sienkiewicza).
www.highwayclub.pl