Edmonton, Vancouver oraz kolejnych 38 nowych kierunków na terenie Kanady  

Warszawa, 24 listopada 2014 r. –  W przyszłym roku linie Air France KLM poszerzą swoją siatkę połączeń w Ameryce Północnej o dwie nowe trasy:  Edmonton i Vancouver. A dzięki współpracy z regionalnym przewoźnikiem WestJet, Grupa udostępni kolejnych 38 kierunków na terenie Kanady. Tym samym już w 2015 roku linie Air France KLM zaoferują największą liczbę lotów z Europy do Kanady Zachodniej.

Perełka Wielkich Równin

Edmonton jest stolicą kanadyjskiej prowincji Alberta i piątym pod względem wielkości miastem w Kanadzie (po Toronto, Montrealu, Vancouver i Calgary). Od 5 maja 2015 roku do Edmonton będzie można polecieć linią KLM trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i niedziele). W sezonie letnim (czyli od 22 czerwca 2015 roku) na tej trasie realizowane będą 4 loty tygodniowo. Podróżni będą mieli na pokładzie samolotu Airbus A330-200 do wyboru: World Business Class, klasę ekonomiczną i strefę Economy Comfort  (10 cm więcej na nogi, dwa razy bardziej odchylane oparcie fotela i pierwszeństwo przy wysiadaniu z samolotu).

Warto zwrócić uwagę również na bardzo dobrą kombinację lotów, idealną dla pasażerów z Europy, w tym Polski. Krótki lot, po którym nastąpi dłuższa podróż do miejsca przeznaczenia. KLM proponuje wylot z Warszawy o godzinie 6:05 (podróż trwa około 2 godzin), samolot w Amsterdamie ląduje o godzinie 8:05. Pasażerowie z Polski na transfer mają wystarczająco dużo czasu aby zwiedzić wielokrotnie nagradzany port lotniczy Schiphol, który oferuje tak liczne atrakcje oraz bogatą ofertę gastronomiczną, niczym prawdziwa metropolia. Wylot z Amsterdamu realizowany będzie o godzinie 14:35 a przylot do Edmonton zaplanowano o godzinie 15:35 czasu lokalnego.

Loty powrotne z Edmonton odbywać się będą o godzinie 18:10, o przyloty do Amsterdamu o 10:45 następnego dnia. Podróżni z Polski zdążą wybrać się na lunch czy na zakupy aby o godzinie 14:25 wylecieć z Amsterdamu do Warszawy. Planując podróż można wybrać późniejszy lot do Warszawy, tak aby w czasie dłuższego transferu zatrzymać się na kilka godzin w Amsterdamie i zwiedzić miasto. Lotnisko bazowe KLM oddalone jest zaledwie 15 minut od centrum i dostępne jest wygodne połączenie kolejowe. Warto również wspomnieć, że miedzy Warszawą a Amsterdamem KLM oferuje 21 rejsów tygodniowo (3 loty dziennie o różnych porach).

KLM jest pierwszym a zarazem jedynym przewoźnikiem, który będzie oferować loty z Europy do Edmonton. Ponadto linia realizuje również przeloty do Calgary, miasta położonego w tej samej prowincji Alberta, która słynie z takich atrakcji turystycznych jak min. Parki Narodowe Banff i Jasper.

Vancouver – tam gdzie góry stykają się z wodą

Miasto położone na zachodnim, górzystym wybrzeżu Kanady z trzech stron otoczone jest wodą. Wkrótce słynna nadmorska metropolia na stałe wpisze się na mapę połączeń Air France (i dopełni ofertę KLM obejmującą na tej trasie 7 lotów w tygodniu). Już od 29 marca 2015 roku będzie można polecieć z paryskiego lotniska do Vancouver 5 razy w tygodniu. Loty na tej trasie realizowane będą samolotem Boeing 777-200, który oferuje 309 miejsc na pokładzie.

Francuski przewoźnik również zadbał o dogodny harmonogram lotów na nowej trasie. Pasażerom z Polski proponowany jest wylot z lotniska Chopina o godzinie 6:40 (samolot w Paryżu ląduje o 9:05). Transfer w Paryżu trwa około 1,5 godziny. Boeing 777 w barwach Air France będzie startował z paryskiego lotniska o godzinie 10:35 i lądował w Vancouver tego samego dnia o godzinie 11:50 czasu lokalnego. Lot powrotny z Vancouver rozpoczynać się będzie o godzinie 14:00 i kończyć w Paryżu o godzinie 8:35 następnego dnia. Samolot z Paryża do Warszawy startuje o godzinie 9:45 i wyląduje na lotnisku Chopina punkt 12:00. Warto dodać, że dla wygody podróżnych między Warszawą a Paryżem realizowanych jest 27 rejsów tygodniowo.

Dobre połączenie między Europą i Kanadą

Obecne w Kanadzie od 65 lat, linie Air France KLM w tegorocznym sezonie zimowym obsługują ze swoich lotnisk bazowych w Paryżu i Amsterdamie 4 trasy: Montreal, Toronto, Vancouver i Calgary, w sumie 46 lotów tygodniowo. Dodatkowo, jako dopełnienie oferty przelotu, linie oferują również połączenia autobusowe pomiędzy Montrealem i Ottawą, a podróż zajmuje około dwóch godzin.

W przyszłorocznym sezonie letnim, dzięki 2 nowym trasom do Vancouver i Edmonton, Grupa Air France KLM będzie oferować największą liczbę lotów z Europy do Kanady Zachodniej. Ponadto dzięki sojuszowi code-share z regionalnym przewoźnikiem WestJet, będzie mogła dodać do swojej oferty aż 38 tras na terenie Kanady obsługiwanych z 5  kanadyjskich miast.
 
Więcej informacji o Grupie Air France KLM dostępnych jest na stronie: www.airfranceklm.com. Natomiast bilety do Kanady i aktualne oferty promocyjne znaleźć można na stronach: www.airfrance.pl, www.klm.pl oraz pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444.

Aktualnie za najtańszy przelot w obie strony do Toronto zapłacimy około 2300 PLN, nieco droższy Montreal kosztuje 2800 PLN, a Calgary i Vancouver powyżej 3000 złotych.

***
Air France KLM
Grupa Air France KLM jest czołowym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów. Obecnie Air France KLM może poszczycić się ponad 77,3 mln pasażerów i transportem 1,3 mln ton ładunków rocznie. Linie Air France KLM mają dwa porty bazowe: im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu i Amsterdam-Schiphol. Grupa obsługuje łącznie 231 portów lotniczych zlokalizowanych w 103 krajach, a jej flota liczy 552 samoloty. Grupa posiada również wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, do którego przystąpiło już ponad 24,5 mln członków.  Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzą największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Air France i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń:  ponad 16 323 tys. lotów dziennie, do 1052  miast, w 177  krajach.
Więcej informacji o Air France KLM dostępnych jest na stronie: www.airfranceklm.com. Aktualne oferty promocyjne znaleźć można na stronach: www.airfrance.pl, www.klm.pl oraz pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444.