Szkoła Mistrzów LOTTO świętuje swoją pierwszą rocznicę. Przez rok działalności udało się stworzyć nowatorski program rozwoju polskich sportowców, którzy pod czujnym okiem swoich Mistrzów zdobywają doświadczenie i nowe umiejętności. Sukces I edycji sprawił, że Totalizator Sportowy zdecydował się na rozwój projektu. W sezonie 2014 do obecnych teamów dołączą dwa nowe duety.

Owocna współpraca sportowców z Totalizatorem Sportowym była asumptem do uczynienia kolejnego kroku naprzód w rozwoju polskiego sportu. Do Szkoły Mistrzów LOTTO dołączą dwa nowe zespoły, które będą rozwijać nowatorską filozofię tego programu w żużlu i żeglarstwie. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak funkcjonuje nasz autorski projekt, dzięki któremu promujemy wartości społeczne i sportowe. Jego osią jest budowanie relacji i przekazywanie wiedzy między doświadczonymi, utytułowanymi zawodnikami a aspirującymi do roli mistrzów adeptami. Ostatni rok pokazał, że doskonale sprawdza się nasza koncepcja bycia w sporcie i współpracy z zawodnikami. Dlatego postanowiliśmy zaprosić do programu dwa nowe teamy. Zależy nam na pozyskiwaniu autentycznych duetów, a w szczególności młodych i ambitnych sportowców z apetytem na sukces – twierdzi Wojciech Szpil, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.
Pierwszym zespołem, który w tym roku rozpocznie swoją działalność w ramach Szkoły Mistrzów LOTTO jest duet żużlowy Piotr Protasiewicz – Klaudia Szmaj, którzy na co dzień reprezentują barwy Drużynowego Mistrza Polski SPAR Falubazu Zielona Góra. „PePe” to jeden z najbardziej doświadczonych polskich żużlowców, czterokrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata, Mistrz Świata Juniorów i Mistrz Polski Seniorów. Stanowi świetny wzór do naśladowania dla Klaudii Szmaj, która jako pierwsza kobieta w Polsce zdała licencję żużlową. Młoda zawodniczka jest niezwykle ambitną osobą i ma nadzieję, że dzięki wsparciu swojego Mistrza rozwinie swoje skrzydła na żużlowych torach. – Umiejętność współpracy i wymiana doświadczeń z młodszym pokoleniem to bardzo ważny aspekt w każdym sporcie, dlatego Szkoła Mistrzów LOTTO to cenna i potrzebna inicjatywa. Podjąłem się udziału w tym projekcie, ponieważ łączy on pokolenia. Daje bardziej doświadczonym zawodnikom szansę, by podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z tymi, którzy stawiają w sporcie pierwsze kroki – podkreśla Piotr Protasiewicz.

W pionierskim projekcie marki LOTTO swój udział również wezmą żeglarze Roman Paszke i Robert Janecki. Obaj regatowcy są wyjątkowo utalentowani i bez granic oddani swojej pasji, jaką są jachty i morze. Mistrz duetu żeglarskiego posiada olbrzymie doświadczenie, dzięki czemu stanowi doskonały wzór dla swojego podopiecznego, zwycięzcy Mistrzostw Europy w klasie ILC40 na jachcie „MK Cafe”. Robert Janecki stawia sobie ambitne cele, którymi są m.in. start w dwuosobowych okołoziemskich regatach Barcelona World Race oraz udział w samotnym okołoziemskim rejsie Vendée Globe w 2016 roku. – Robert jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich żeglarzy regatowych. Chciałbym przekazać mu jak najwięcej swojego doświadczenia z samotnego żeglowania i przygotować go do długodystansowych wyścigów. Projekt Szkoła Mistrzów oprócz wsparcia bezpośredniego ma ogromne walory wychowawcze. Pokazuje też drogę, jaką może podążać wielu polskich sportowców w oparciu nie tylko o Totalizatora. Jest wzorcem na wielu płaszczyznach – zaznacza Roman Paszke.

Obecnymi uczestnikami programu są rajdowcy Krzysztof Hołowczyc – Martin Kaczmarski i Jarosław Kazberuk – Robin Szustkowski oraz team motorowodny Waldemar Marszałek – Bartłomiej Marszałek. W przypadku każdego zespołu miniony rok pokazał, że współpraca Mistrzów z Uczniami może przynieść pozytywne efekty w postaci satysfakcjonujących wyników na arenie międzynarodowej. Szkoła Mistrzów LOTTO pozwala na nieustanny rozwój, wyznaczanie i osiąganie nowych, coraz ambitniejszych celów, a także udowadnianie, że polscy zawodnicy należą do jednych z najlepszych na świecie. – To doskonała platforma do rozwoju polskiego sportu. Uznani i utytułowani Mistrzowie mają szansę podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem z młodymi, utalentowanymi następcami – uważa Krzysztof Hołowczyc.

Totalizator Sportowy nie ukrywa, że popularność Szkoły Mistrzów LOTTO sprawia, że w następnych latach do programu dołączą kolejne duety, które wspólnie będą pracować na rzecz rozwoju polskiego sportu. – Cieszymy się, że udało nam się stworzyć tak wspaniałe zespoły, które stać na osiągnięcie wielu sukcesów. To czołowi sportowcy w swojej dziedzinie, których celem jest walka wyłącznie o najwyższe laury. Jesteśmy przekonani, że ich dalsze starty w barwach LOTTO przyniosą polskim kibicom mnóstwo pozytywnych emocji. W przyszłym roku planujemy powiększyć skład zawodników, o kolejne autorytety i młodych, ambitnych sportowców – zdradza Wojciech Szpil, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.