Podziękowania dla sponsorów i mecenasów kultury. Tradycyjny Obiad Czwartkowy dla Przyjaciół Kultury w Łazienkach Królewskich
29 stycznia odbył się tradycyjny Obiad Czwartkowy dla Przyjaciół Kultury w Łazienkach Królewskich, którego Gościem Honorowym był Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski z Małżonką Anną Komorowską.

Z inicjatywy Pana Prezydenta na ten uroczysty wieczór zaproszeni zostali przedsiębiorcy, którzy przez swoją działalność przyczynili się w minionym 25-leciu nie tylko do naszego sukcesu gospodarczego i rozwoju cywilizacyjnego, ale również finansowo wspierają projekty i instytucje kultury.
Dyrektor Łazienek Królewskich Tadeusz Zielniewicz powitał Gości Honorowych oraz zebranych sponsorów i mecenasów kultury słowami Czesława Miłosza, który w marcu 2002 roku, inaugurując cykl wykładów Polskiej Rady Biznesu, powiedział: „Należy skończyć z tradycyjnym podziałem na ludzi kultury i ludzi biznesu. Każda inicjatywa, która przekroczy ten podział buduje ważne ogniwo kultury w Polsce”.
Prezydent Bronisław Komorowski w otwierającym wystąpieniu wyraził uznanie i podziękowania dla dokonań przedsiębiorców, którzy wspierają kulturę narodową jako sponsorzy i mecenasi.
Wieczór w Pałacu na Wyspie zakończył koncert klawesynistki Pani Lillianny Stawarz.