Weekend to często jedyna szansa na chwilę relaksu i wytchnienia. Według danych CBOS na pracę poświęcamy średnio aż 46 godzin w tygodniu , co sprawia, że zaniedbujemy potrzeby naszego organizmu i zapominamy o tym, że jego możliwości nie są nieograniczone.

Raz na jakiś czas warto wyrwać się z miejskiego zgiełku, odetchnąć pełną piersią i zregenerować siły. Świeradów Zdrój to jedno z tych miejsc, w których odpoczniemy wśród ciszy i bliskości natury.

Świeradów Zdrój, położony w Sudetach w paśmie Gór Izerskich, to jedna z najpiękniejszych, uzdrowiskowo-turystycznych miejscowości w Polsce. Otoczenie przyrody i infrastruktura sprawia, że jest to miejsce doskonałe na piesze wędrówki, nordic walking lub jazdę na rowerze (znajduje się tu ponad 75 km tras dla rowerzystów, zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej). Krzyżują się tutaj także liczne szlaki turystyczne – czerwony, niebieski, żółty i zielony. Prowadzą one turystów w pięciu kierunkach, do pięknych zakątków –  górskich polan, przełęczy i szczytów – jednym słowem widoków zapierających dech w piersiach. Położenie miejscowości w spokojnej kotlinie, z dala od miejskiego gwaru, pozwala na wspaniały wypoczynek w górskim zaciszu.
Świeradów Zdrój słynie także z bogatej bazy noclegowej. Znajdujący się tu czterogwiazdkowy Hotel Medical SPA Malinowy Dwór to miejsce, do którego warto wybrać się w poszukiwaniu odpoczynku i zdrowia. Obiekt wyposażony jest w bogate zaplecze sportowe, siłownię i salę fitness, basen oraz kort tenisowy. Jednak na szczególną uwagę zasługują oferowane tam zabiegi balneologiczne. Wykorzystując najsilniejszą na świecie wodę siarczkową ze źródła „Malina”, hotel umożliwia swoim gościom zażywanie uzdrawiających kąpieli siarczkowych. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzupełnienie niedoborów siarki –  pierwiastka bardzo cennego dla naszego organizmu. Kąpiele działają pozytywnie na naszą skórę – złuszczają naskórek, a następnie stymulują proces jego odbudowy, pobudzają mikrokrążenie, poprawiają ukrwienie oraz metabolizm skóry. Właściwości wody siarczkowej sprawiają także, że kąpiele przynoszą ulgę w przypadku walki z problemami takimi jak: zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, dyskopatia, choroby ginekologiczne, przewlekłe choroby skóry (łuszczyca, zapalenia łojotokowe, zapalenia atopowe), miażdżyca, cukrzyca, reumatoidalne zapalenia stawów czy zaburzenia krążenia.
Weekend, który w pełni możemy wykorzystać na wypoczynek warto jak najlepiej spożytkować. Zamieniając głośne, ponure i męczące miasto na ciszę i zieleń zapewnimy sobie relaks, który wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Najbliższe majowe dni będą do tego doskonałą okazją. Hotel Medical SPA Malinowy Dwór przygotował specjalną ofertę 5-dniowej Majówki. Pakiet składa się z owocowego masażu relaksacyjnego oraz odprężających kąpieli – borowinowej i nawilżającej. Swoją kondycję poprawimy dzięki zajęciom Nordic Walking oraz nieograniczonemu dostępowi do basenu, strefy do ćwiczeń cardio i siłowni. Z kolei zewnętrze jacuzzi na tarasie pozwoli nam na chwile relaksu w otoczeniu pięknych widoków.

Więcej informacji na temat pakietu Majówka w Malinowym Dworze można znaleźć na stronie http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor/pl,page,Majowka_w_Malinowym_Dworze,324,.html
Więcej informacji na temat Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór można znaleźć na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor.