Uprzejmie informujemy, że w ramach realizacji projektu „Europejski Szlak Zamków i Pałaców” przystąpiliśmy do II etapu projektu polegającego na organizacji wystawy, wydaniu kalendarza oraz katalogu Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców.  

W związku z czym serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Europejskiemu Szlaku Zamków i Pałaców, która odbędzie się dnia 20.12.2014 r. o godz. 12:00 w holu głównym Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika, Graniczna 190, 54-530 we Wrocławiu. Podczas uroczystości otwarcia wystawy będziemy rozdawać specjalnie wydane kalendarze Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców  na rok 2015.
Dolny Śląsk jest regionem, który jako jedyny w Polsce może poszczycić się takim bogactwem zamków i pałaców. Podczas wycieczek po województwie często spotykanymi elementami krajobrazu są folwarki i budowle warowne. Wiele z nich jest malowniczo położonych na trudno dostępnych szczytach górskich i skalistych wzniesieniach.  Europejski Szlak Zamków i Pałaców obejmuje 13 różnorodnych obiektów od starych średniowiecznych zamczysk po eleganckie pałace, które połączone tworzą niesamowitą, pełną bogatej historii podróż po wyjątkowym regionie jakim bez wątpienia jest Dolny Śląsk.