Niemiecka gwiazda tenisa Angelique Kerberzostała ambasadorką owocu niezwykłej niemiecko-francuskiej współpracy. Hokejowe Mistrzostwa Świata odbędą się w maju na obu brzegach Renu. Popularna „Angie” perfekcyjnie określiła to wydarzenie sportowe-oszałamiająco szybkie zawody drużynowe, są po prostu fantastyczne

 

Na turnieju wystąpi 16 zespołów, w tym faworyci – Rosja, Stany Zjednoczone oraz obrońca tytułu Kanada, i zagrają one w sumie aż 64 mecze. Słynąca ze swej przepięknej katedry Kolonia będzie głównym miastem-organizatorem turnieju – to tam odbędzie się faza finałowa oraz sam finał. Rozgrywki grupy A fazy wstępnej, w której zagrają Niemcy z trenerem Marco Sturmem, również odbędą się nad Renem, za to grupa B rozegra swoje mecze w Paryżu.

 

Hokeiści będą rywalizować w halach – LANXESS Arena w Köln-Deutz z ok. 18 tys. miejsc oraz AccorHotels Arena w Paris-Bercy z ok. 14 tys. miejsc. Organizatorzy spodziewają się podczas imprezy trwającej do 21 maja co najmniej 600.000 kibiców. A dla tych, którym nie uda się kupić biletu na swój wymarzony mecz, będzie zorganizowana ogromna strefa kibica wokół LANXESS Areny, gdzie wszystkie spotkania zostaną oczywiście pokazane na żywo na telebimach. Pozostaje krzyknąć: Gooool!