Warszawa, 23 września 2014 roku – Gwiazdy muzyki, estrady, kina, kultury, sztuki, sportu, biznesu i polityki od lat wybierają LOT. Na pokładach maszyn należących do polskiego przewoźnika niejednokrotnie podróżowały znane i lubiane na świecie osobistości.

Po latach, właśnie teraz ABBA powróciła na pokład jednego z samolotów PLL LOT a Teatr Muzyczny ROMA w niecodziennej, lotniczej atmosferze po raz pierwszy zaprezentował obsadę polskiej wersji musicalu „Mamma Mia!”.

Na tle samolotu LOT-u w specjalnym musicalowym malowaniu odbyła się prezentacja artystów, którzy zagrają główne role. Została ona połączona z pierwszym publicznym wykonaniem polskich adaptacji dwóch piosenek zespołu ABBA. Wszystko to działo się we  wtorek w hangarze lotniczym LOT AMS. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo –aktorzy i twórcy spektaklu wysiadali z wyjątkowego i pierwszego w historii oficjalnego samolot musicalu „Mamma Mia!” – Embraera 175 LOT-u w specjalnym malowaniu. To część współpracy z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, który przygotowuje się do polskiej premiery musicalu opartego na największych przebojach szwedzkiej grupy.

Ten wyjątkowy samolot można już podziwiać na wielu lotniskach w Europie. W pierwszy rejs Embraer o znakach rejestracyjnych SP-LIA wzbił się 18 września.

„LOT staje się nowoczesną, europejską linią lotniczą, ale z ogromną przyjemnością angażuje się w to przedsięwzięcie, które nawiązuje do inspirujących wydarzeń muzycznych sprzed lat. Z pewnością polska wersja zostanie przygotowana nowatorsko, z rozmachem i będzie szansą na odkrycie znanych przebojów na nowo”  – mówi Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. „Od lat na pokładach naszych samolotów gościmy największe gwiazdy polskich i światowych scen. Wśród nich podróżował też zespół ABBA! Mam nadzieję, że nie tylko sentyment do tych piosenek, ale też wygoda jaką proponujemy podczas podróży w jednej trzech klas na rejsach krótkodystansowych zachęci wiele osób do odwiedzin Polski” – dodaje Sebastian Mikosz.

Embraer w specjalnym musicalowym malowaniu poleciał w pierwszy rejs oczywiście do stolicy Szwecji, skąd pochodzi utalentowana czwórka. To nawiązanie do wydarzenia
z jesieni 1976 roku, kiedy to zespół ABBA podróżował LOT-em właśnie na trasie Sztokholm – Warszawa – Sztokholm, podczas pierwszej i jedynej wizyty grupy w Polsce.

Maszyna LOT-u w malowaniu „Mamma Mia!” obsługuje wszystkie europejskie rejsy przewoźnika i cieszy się uznaniem nie tylko fanów zespołu. Na jej pokładzie podczas boardingu pasażerowie usłuchają największych przebojów: Mamma Mia, Chiquitita, Take a chance on me, Waterloo oraz Voulez – Vous.

LOT jest oficjalnym przewoźnikiem Teatru Muzycznego ROMA. Dwuletnia współpraca została nawiązana w ramach produkcji musicalu „Mamma Mia!”.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.