Polacy coraz częściej decydują się na późny urlop. Z najnowszego badania krajowego rynku turystycznego wynika, że 66% z nas wykorzystuje chłodniejszy okres, aby  wyjechać i odpocząć od pracy . Dużą popularnością cieszą się nie tylko zimowe wyjazdy w góry – 46% osób wypoczywa bowiem także jesienią .

Gdzie najlepiej spędzić późny, jesienny urlop?
Wybierając się na urlop chcemy przede wszystkim odzyskać energię, zrelaksować się i wypocząć. Taki cel stawia sobie, aż 46% badanych . Być może dlatego coraz częściej decydujemy się wyjechać jesienią. Gorący okres wakacyjny sprawia bowiem, że trudnej znaleźć jest miejsce, które zapewni nam ciszę i spokój, a jednocześnie nie zmusi do zrezygnowania z wakacyjnych atrakcji. Późny urlop to także dobry moment, aby zadbać o swoje zdrowie i wzmocnić organizm przed nadejściem zimy. Dlatego warto wybrać się jesienią do któregoś z naszych pięknych, polskich uzdrowisk.
Urokliwy Solec-Zdrój
Solec-Zdrój to niewielkie i bardzo spokojne uzdrowisko, które przyciąga turystów  leczniczymi właściwościami klimatu, pięknem krajobrazu oraz naturalnymi zasobami wód mineralnych. Czynniki te wywierają korzystny wpływ na organizm człowieka, sprawiając, że wypoczynek w tym miejscu jest prawdziwym lekarstwem dla ciała i ducha.
Szczególne znaczenie dla wypoczywających w Solcu-Zdroju turystów ma źródło ,,Malina’’ bogate w zasoby wody leczniczej – solanki chlorkowo-jodkowo-sodowo-bromkowo-siarczkowej, która znana jest jako woda siarczkowa. Duże stężenie siarki oraz wysoka mineralizacja powodują, że jest to najsilniejsza woda lecznicza tego typu na świecie.
Siarczkowa regeneracja na Basenach Mineralnych
Jesienny urlop w Solcu-Zdroju warto zaplanować tak, aby w pełni skorzystać z leczniczych właściwości wody siarczkowej. Obiektem, który zapewni nam taką możliwość są Baseny Mineralne. Kąpiel w wodzie mineralnej znajdującej się w basenie solankowo-siarczkowym pomoże w uzupełnieniu niedoborów siarki, która jest istotnym pierwiastkiem, pomagającym w utrzymaniu dobrej kondycji psychofizycznej każdego człowieka. Siarka wpływa bowiem korzystnie na zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków. Dodatkowo obniża cholesterol, poziom trójglicerydów, kwasu moczowego i glukozy we krwi. Przede wszystkim działa jednak leczniczo na choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, dyskopatie oraz reumatyzm. Wody mineralne solankowo-siarczkowe mają również doskonałe zastosowanie w kuracjach antycellulit oraz anty-aging dla naszej skóry i całego organizmu.
Urlop pełen relaksu
Baseny Mineralne posiadają także część rekreacyjną, umożliwiającą korzystanie przez dorosłych i dzieci z różnych form relaksu i rekreacji. Zajęcia z aqua aerobiku i gimnastyki leczniczej w wodzie, leżanki masujące, gejzery oraz strefa saun, w połączeniu z urokiem uzdrowiska, sprawią, że jesienny urlop w Solcu-Zdroju będzie przyjemnym i regenerującym wypoczynkiem dla naszego organizmu.
Sięgnij po zdrowie podczas wypoczynku
Urlop to często jedyna wolna chwila, kiedy możemy odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. Dlatego spędzając czas w Solcu – Zdroju warto odwiedzić przychodnię rehabilitacyjną w Kompleksie Basenów Mineralnych, gdzie można zasięgnąć porady lekarskiej oraz skorzystać z oferty zabiegów, w tym również kąpieli w najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej. Uzupełnieniem kuracji będą zabiegi fizykoterapii, kinezyterapii, masaże i terapie manualne oraz zabiegi na ciało z wykorzystaniem balneokosmetyków opartych na naturalnej wodzie siarczkowej.
Więcej informacji na temat Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju można znaleźć na stronie: http://www.basenymineralne.pl/

Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, która zostanie oddana do użytku w połowie 2015 r.). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku. Nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną certyfikatem ,,Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce w 2013 r.’’ Nagodzone w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Sposób na sukces’’ pod patronatem Prezydenta RP. Nagodzone Godłem ,,Nasze Dobre Świętokrzyskie – 2013’’