W dniach 28 – 29 października br. Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką odwiedzili region kłodzki. Głównym celem wizyty było Muzeum Papiernictwa, a dodatkowo Para Prezydencka odwiedziła ośrodki Uzdrowisk Kłodzkich Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Wizyta tak znamienitych gości w Muzeum Papiernictwa miała związek z tym, że dusznicki młyn papierniczy uznawany jest za Pomnik Historii. Tytuł ten ustanawiany jest przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, stanowiący bazę ekspercką dla Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Para prezydencka zainteresowała się tematyką papiernictwa i rolą, jaką papier odegrał w rozwoju cywilizacji oraz mieli okazję zobaczyć technologię czerpania papieru.

Natomiast drugiego dnia wizyty Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w Uzdrowiskach Kłodzkich w Polanicy-Zdroju z samorządowcami powiatu kłodzkiego. Podczas rozmów z nimi, Bronisław Komorowski podkreślił, że jest pełen uznania dla efektów pozytywnych zmian, jakie widzi na Dolnym Śląsku, z którym jest związany szczególnie i osobiście. Zanim jednak rozpoczęło się spotkanie w teatrze Para Prezydencka odbyła kilkunastominutowy spacer po parku zdrojowym. Anna i Bronisław Komorowscy rozmawiali z mieszkańcami i kuracjuszami oraz mieli możliwość skosztowania wyjątkowych wód mineralnych w uzdrowiskowej pijalni.

 – Wizyta Pary Prezydenckiej w Uzdrowiskach Kłodzkich to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Cieszymy się, że mogliśmy być jednymi z gospodarzy, a dzięki temu mogliśmy pokazać, że tak jak w całym regionie kłodzkim, tak i uzdrowiskach zachodzą zmiany na lepsze. Dzisiaj nasze kurorty mogą konkurować na międzynarodowym rynku nie tylko z innymi uzdrowiskami, ale i z ośrodkami SPA i wellness. Świadczy o tym stale rosnąca liczba gości komercyjnych, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Ponadto, wtorkowa wizyta tak wyjątkowych gości była miłym zaskoczeniem dla naszych kuracjuszy – mówi Renata Maślanka, Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.    

Podczas wizyty na ziemi kłodzkiej Para prezydencka odwiedziła także prowadzony przez Siostry Maryi Niepokalanej  Zakład Leczniczo – Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach, w którym pod stałą opieką przebywa niemal 50 ciężko chorych dzieci.

Para Prezydencka została również obdarowana kilkoma voucherami do wykorzystania w ramach zabiegów w ośrodkach Uzdrowisk Kłodzkich. Pani Prezydentowa Anna Komorowska postanowiła przekazać je najuboższym rodzinom regionu, w ramach programu wspierania tych, którym ta pomoc jest niezbędna.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.