Od pewnego czasu na rynku dostępny jest niezwykle interesujący program na smartfony, tablety, nawigacje samochodowe i urządzenia z systemem Windows.

Aplikacja ta zawiera zbiór szczegółowych map turystycznych, których baza obejmuje praktycznie całą Polskę. Wyjątkowością aplikacji jest to, że mapy i przedstawiony na nich teren można oglądać w trójwymiarze (w systemie Android), czego to tej pory w takiej postaci nie oferowały żadne inne produkty. Rozwiązanie jest o tyle interesujące, że korzystać z niego mogą osoby, które słabo znają się na turystycznych mapach papierowych. Mało tego, wprowadzone funkcje niemal za rękę prowadzą użytkownika do wyznaczonego celu i informują o rzeczach, których odczytanie z papierowej mapy jest trudne, a dla wielu niewykonalne.

Trójwymiarowość aplikacji, jest przy tym bardzo prosta w użyciu. Wystarczy skierować telefon w stronę, która nas interesuje, a natychmiast na ekranie pojawia się przestrzenny obraz tego, co w danym kierunku się znajduje. Widzimy góry, doliny, rzeki, drogi i tereny zabudowane. Bardzo przejrzyście ukazana konfiguracja terenu sprawia, że można łatwo ocenić stopień trudności terenu i wybrać optymalną drogę.

Gdyby chcieć w jednym zdaniu opisać, czym jest KaMap, należałoby powiedzieć, że jest to połączenie najnowszych turystycznych map papierowych i nawigacji satelitarnej, przy tym zawiera mnóstwo dodatkowych informacji, których w wymienionych produktach z osobna nie ma.

Dużym plusem aplikacji jest to, że można ją zobaczyć, ocenić i przetestować za darmo. Praktycznie każdy, kto chce korzystać z nowoczesnych map turystycznych, zostaje przy tej aplikacji. Kolejnym plusem jest to, że pełne wersje map, w większości są w podobnej cenie co ich skromniejsze wersje papierowe dostępne w księgarniach, czy punktach turystycznych. Mapy do programu KaMap dostarczane są m.in. przez wydawnictwa: Compass, Galileos czy CartoMedia.

Dzięki systemowi KaMap, zwykłego smartfona zamieniamy w profesjonalną nawigację turystyczną, a wszystko za niewielkie pieniądze.

Szczegółowe informacje na temat systemu KaMap dostępne są na stronie: http://www.kamap.pl.

źródło informacji:  Centrum Prasowe PAP