Blogerzy-podróżnicy, którzy nawiązali współpracę z holenderskim przewoźnikiem, otrzymają wsparcie linii przy realizacji kolejnych wypraw. Innowacyjny projekt KLM otwiera drzwi do bliższego poznania linii lotniczej w wielu wymiarach

KLM zachęca do śmiałego odkrywania świata otwierając edukacyjny projekt „Przyjaciele KLM inspirują”! W niecodzienną akcję zaangażowali się popularni blogerzy-podróżnicy. Dzięki wsparciu holenderskiej linii, partnerzy projektu będą mogli zorganizować szereg dalekich wypraw. Przy okazji przybliżą swoim czytelnikom sekrety jednej z najstarszych linii lotniczych świata. Najnowszy projekt KLM podkreśla najważniejsze wartości KLM – innowacyjność, otwartość oraz inspirowanie innych do podróżowania. Akcję przygotowano we współpracy z agencją Think Kong.

Niezwykłą zachętą do podróżowania po świecie są opowieści pisane z pasją przez wytrawnych globtroterów, którzy przemierzyli wiele tysięcy kilometrów i mają bogate doświadczenie w organizowaniu dalekich wypraw. To właśnie takie osoby zostały zaproszone przez holenderskiego przewoźnika do udziału w projekcie „Przyjaciele KLM inspirują”. Jako pierwsi, w ramach programu współpracę z KLM nawiązali: Ania i Marcin Nowakowie, małżeństwo prowadzące jednego z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce – Gdziewyjechac.pl.

„Nasze zaangażowanie w projekt edukacyjny KLM wynika z ogromnej pasji do podróżowania, która z czasem wypełniła nam prawie każdy czas wolny. Ogromną przyjemność sprawia nam również dzielenie się naszymi doświadczeniami i inspirowanie internautów. Stąd pomysł na prowadzenie bloga. Znaleźć na nim można nie tylko wpisy z kolejnych wyjazdów, porady, wskazówki, filmy i zdjęcia, ale również nasze rysunki i mapy czy gotowe „przepisy” inspirujące do podróży. Internauci lubią też naszego bloga za historie, które opowiadamy, nasze postrzeganie świata i miejsc. Dzięki akcji KLM będziemy mogli zrealizować kilka niezwykłych, egzotycznych wypraw. Całość będzie miała spójny temat – pokażemy gdzie docierali holenderscy odkrywcy czy jak Holandia przyczyniła się do odrywania świata. Zaglądajcie do naszego bloga, by razem z nami poznawać te niezwykłe miejsca.” – zachęcają Ania i Marcin Nowakowie, partnerzy projektu oraz prowadzący bloga Gdziewyjechac.pl.

W pierwszym etapie, który potrwa przez najbliższe sześć miesięcy, prowadzący blogi poza relacjami z wypraw będą również doradzać czytelnikom, gdzie szukać pomysłów do planowania podróży oraz opowiedzą, jak wygląda praca na lotnisku. KLM zakłada współpracę zarówno z wielkimi, rozpoznawalnymi blogerami, jak również stworzenie szansy „wschodzącym gwiazdom” w temacie podróżniczym. W kolejnej odsłonie, do projektu będą mogły przystąpić nowe osoby, które zaprezentują organizatorom najciekawsze i najbardziej inspirujące pomysły. Spośród nadesłanych zgłoszeń, przewoźnik wytypuje kolejnych blogerów, którzy przystąpią do akcji. W celu zapewnienia obiektywizmu wyboru i ustalenia jednakowych kryteriów dla piszących podróżników, dla zainteresowanych współpracą linia KLM przygotowała specjalną zakładkę na swoim profilu (www.facebook.com/klmpolska).

KLM nie tylko wspiera platformy, które zachęcają innych do odkrywania nieznanych miejsc i poznawania nowych kultur. Holenderska linia udostępnia również aplikacje bazujące na platformach społecznościowych, jak KLM Dream Catcher czy KLM iPad App, które są ciekawym źródłem pomysłów i ułatwiają podróżowanie.

Więcej informacji na temat projektu „Przyjaciele KLM inspirują” wraz z formularzem zgłoszeniowym, znaleźć można na specjalnej zakładce na profilu facebookowym KLM (www.facebook.com/klmpolska) oraz na blogach, które przystąpiły do akcji.