W niedzielę, 9.04 od godziny 17:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędą się dwa recitale fortepianowe z udziałem zagranicznych artystów. Przed trójmiejskimi Melomanami, w ramach XXI Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena wystąpią Hinrich Alpers i Juan Pérez Floristán

 

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena to cykl koncertów muzyki poważnej odbywający się co roku w Warszawie w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocy. Dyrektorem Generalnym Festiwalu jest Elżbieta Penderecka, a organizatorem Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Filharmonia Bałtycka to jedno z miejsc, w których odbywają się wydarzenia towarzyszące.

 

W tym roku w PFB o godzinie 17:00 wystąpi Hinrich Alpers – zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Beethovena w Bonn. Pianista prowadzi aktywne życie artystyczne. Występuje podczas recitali jako solista z towarzyszeniem orkiestry, a także jako członek zespołów kameralnych oraz w ramach recitali pieśni. Koncertował podczas licznych festiwali i wydarzeń muzycznych w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i innych krajach. W 2007 r. został uhonorowany tytułem Artysty Steinwaya.

 

W drugiej części koncertu, o godzinie 18:30 dla gdańskiej publiczności zagra Juan Pérez Floristán –zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Santander 2015 roku. Ma zaledwie 23 lata, a już zaprezentował się na najważniejszych scenach muzycznych w Europie. Jest wspierany przez Fundację Aleksandra von Humboldta, co obecnie również istotnie wpływa na jego rozwój i karierę.

 

W programie pierwszej części wydarzenia znajdują się sonaty, m.in. „Patetyczna” i „Księżycowa” L. van Beethovena. Z kolei Juan Pérez Floristán wykona II sonatę fortepianową b-moll op. 35 F. Chopina i „Obrazki z wystawy” M. Musorgskiego.

 

Bilety na wydarzenie w cenie już od 20 złotych można nabyć w kasach PFB i na www.filharmonia.gda.pl