Emirat Dubaju jest idealnym miejscem dla osób zmęczonych codziennością, poszukujących ciszy i spokoju. Tutaj, wszyscy goście będą mogli zregenerować ciało i umysł oraz naładować baterie na kolejne tygodnie.  

HOLISTYCZNE PODEJŚCIE 

Dubajskie kurorty wellness zapewniają holistyczną opiekę, dbając zarówno o kondycję psychiczną jak i fizyczną swoich gości, rodzinną atmosferę oraz spersonalizowane konsultacje z ekspertami. 

 • The Retreat Palm Dubai MGallery by Sofiteljest pierwszym holistycznym kurortem na Bliskim Wschodzie, położonym nad brzegiem Palm Jumeirah. Ośrodek oferuje różnorodne zabiegi i pakiety, trwające od 3 do 14 dni, w tym wspaniałe zabiegi spa, relaksujące sesje jogi i programy fitness ze zdrowymi posiłkami, specjalnie przygotowywanymi przez szefów kuchni wellness.
 • Rayya Wellness Resort położony jest w samym sercu Palm Jumeirah. Oferuje specjalnie opracowane zabiegi odnowy biologicznej, fitness i spa, a także dostęp do wykwalifikowanych konsultantów (m.in. trenerów, terapeutów spa, dietetyków, lekarzy). Ośrodek zapewnia również programy odnowy biologicznej dla dzieci w wieku 4–12 lat.
 • Ośrodek The Hatta Glamping Weekend Retreat & Yogajest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Turyści mogą zatrzymać się w Sedr Trailers Resort czyli pierwszym w regionie luksusowym hotelu zlokalizowanym w eleganckich przyczepach oraz uczestniczyć w porannych, popołudniowych i wieczornych sesjach jogi i medytacji. Weekendowe zajęcia odbędą się 7-9 listopada; 5-7 grudnia; oraz 9-11 stycznia.
 • Active Escapes Dubai w Palm Jumeirah łączy  fitness, relaks i dobrą zabawę, współpracując z wiodącymi firmami fitness z całego świata. 
 • Podczas pobytu w Dubaju nie można pominąć wycieczki na pustynię. Nara Escapesjest idealnym miejscem dla osób, które chcą odpocząć na łonie natury. Goście mogą zatrzymać się w dwóch rodzajach prywatnych namiotów, ulokowanych pośród pustynnych wydm oraz wybrać się na zajęcia z jogi, medytacji, masażu tajskiego lub shiatsu.
 • Mindful ME Retreats organizuje jednodniowe i weekendowe wycieczki zen joga. Każdy wyjazd dostarcza niezapomnianych przeżyć!
 • Elite Yoga Retreatsprzeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i rozwijać umiejętności w jodze. Zajęcia nadzorowane przez eksperta jogi – Gagana Gilla, odbywają się w luksusowych hotelach na terenie całego emiratu. Wszystkie pakiety obejmują pobyt w hotelu partnerskim, posiłki oraz możliwość korzystania z udogodnień hotelowych i seminariów edukacyjnych. 

 

UCIECZKA NA ŁONO NATURY

Wszystkim, którzy chcą nabrać sił na kolejne tygodnie proponujemy relaks na łonie dubajskiej natury, która nawiązuje do koncepcji Shinrin-Yoku (dosłownie leśniej kąpieli) czyli spędzania czasu w lesie, aby poczuć się zdrowszym, szczęśliwszym i spokojniejszym.  

 • Zlokalizowana u podnóża gór Hajar, wioska Hatta jest jedną z najbardziej ekologicznych atrakcji Dubaju. Chłodniejszy klimat i niesamowite krajobrazy zapewniają niezapomnianą ucieczkę od tętniącego życiem miasta, zachęcając turystów do odkrywania gór i farm oraz udziału w różnorodnych zajęciach rekreacyjnych. Hatta Dam to otoczona górami i wypełniona turkusową wodą tama. Jest to idealne miejsce na kajakowe wycieczki oraz wędrówki wśród otaczających ją górskich szczytów. Miłośnicy wypoczynku na łonie natury mogą się zatrzymać w jednym z trzech obiektów noclegowych: Hatta Fort Hotel, Hatta Damani Lodges i Hatta Sedr Trailers. Pierwsze dwa to kompleksy luksusowych domków, ostatni oferuje noclegi w ekskluzywnych przyczepach. W wiosce jest także możliwość przenocowania na kempingu Hatta Campsite oraz w Hatta Caravan Park. 
 • Jeziora Al Qudra położone są w pustynnej oazie, rozciągającej się na powierzchni 10 hektarów. Na terenie oazy można spotkać 170 gatunków ptaków oraz różne gatunki ssaków takich jak lis pustynny czy oryks. Jeziora Al Qudra są również idealnym miejscem na piknik oraz podziwianie pustynnego zachodu słońca. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mają do dyspozycji 86-kilometrową trasę rowerową Al Qudra Cycling Track. Najnowszą atrakcją jest Jezioro Miłości w kształcie dwóch splecionych ze sobą serc. 
 • Rezerwat przyrody Al Marmoom Desertjest największym przyrodniczym projektem turystycznym w środowisku pustynnym w regionie. Jest to również pierwszy nieogrodzony rezerwat pustynny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Można w nim spotkać oryksy i gazele arabskie, lisy i dzikie koty. Biuro podróży Dubai Astronomy Grouporganizuje tematyczne wycieczki do rezerwatu, podczas których można podziwiać rozgwieżdżone arabskie niebo. 
 • Na terenie rezerwatu powstał także tradycyjny obóz Beduinów – Marmoom Bedouin Experience. Podczas wizyty, goście dołączają do karawany Beduinów podróżujących przez pustynię oraz biorą udział w tradycyjnej beduińskiej uczcie. 
 • Zaledwie kilka kroków od tętniącego życiem Dubaju, znajduje się rezerwat dzikich zwierząt Ras Al Khor Wildlife Sanctuary. Jest jednym z niewielu chronionych obszarów, położonych na terenie miasta, uznanym przez międzynarodową organizację NGO – Birdlife International zajmująca się ochroną ptaków oraz ich siedlisk. Rezerwat, położony na podmokłym terenie, jest siedliskiem 450 gatunków flory i fauny.
 • Al Maha Desert Resort & Spato prywatna oaza położona wśród bujnych palm i rozległych wydm na terenie Dubai Desert Conservation Reserve w górach Hajar. Ośrodek organizuje wycieczki konne i na wielbłądach oraz ćwiczenia z łucznictwa. Wszystkie zajęcia są dostępne dla osób powyżej 10 roku życia. 
 • The Farm Al Bararito kolejna ukryta oaza pośród bujnej, zielonej okolicy z dala od miasta. Kulinarna przystań położona jest w przepięknym wodnym otoczeniu, serwując gościom wysokiej jakości potrawy inspirowane smakami z całego świata. 
 • London Project, położony w pobliżu Ain Dubai na Bluewaters Island, inspirowany jest dzikim, wiejskim angielskim ogrodem. Na jego terenie znajduje się zielony bar, kształtem przypominający żywe drzewo, serwujący różnorodne napoje, w tym specjalną kawę oraz angielskie potrawy. 

 

WYDARZENIA FITNESS

Dubai Fitness Challenge (DFC) to najważniejsze wydarzenie sportowe w Emiracie Dubaju. Podczas trzeciej edycji DFC będzie można wziąć udział w wydarzeniach sportowych, zdrowotnych oraz związanych z odnową biologiczną. Celem imprezy jest zachęcenie wszystkich mieszkańców Dubaju do aktywności przez co najmniej 30 minut dziennie przez 30 dni. W całym mieście pojawią się specjalne strefy sportowe, oferujące ponad 8000 bezpłatnych zajęć!  

 • Kiedy: 18 października – 16 listopada, 
 • Gdzie: całe miasto 
 • The Color Run
 • The Color Run to 5-kilometrowy bieg, którego uczestnicy, co kilometr obsypywani są kolorowym proszkiem. Koncepcja jest prosta, a zasady tylko dwie: na starcie trzeba być ubranym na biało, na mecie zaś – we wszystkie kolory tęczy. Siódma już edycja powraca ze specjalnym motywem przewodnim – w tym roku biegacze będą odkrywać w sobie superbohaterów podczas The Color Run Hero Tour. Po oficjalnym biegu rozpoczyna się Finish Festival czyli roztańczona impreza przy dźwiękach muzyki i jeszcze większej feerii kolorów.
  • Kiedy: 10 listopada, 
  • Gdzie: Dubai Autodrome

Podczas kolejnej weekendowej edycji Yogafest na uczestników będą czekać atrakcyjne, bezpłatne zajęcia z jogi i wellness w zacisznej scenerii Dubai Internet City. Zajęcia prowadzone będą w sześciu namiotach. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. 

 • Kiedy: 21-23 listopada, 
 • Gdzie: początek i koniec w Dubai Autodrome

Na terenie rezerwatu przyrody Al Marmoom Desert Reserve będzie organizowany Al Marmoom Ultramarathon. Zostaną wytyczone 3 wyczerpujące trasy wiodące przez pustynny teren – przez twarde piaskowe podłoże i przez miękkie ruchome wydmy. Najwytrwalsi mogą wziąć udział w najdłuższym na świecie pustynnym ultramaratonie (270 km w 5 dni). Będą dostępne również krótsze biegi ciągłe: na dystansie 100 i 50 km podzielone na pięć etapów, z punktami kontrolnymi w regularnych odstępach.

 • Kiedy: 8-13 grudnia, 
 • Gdzie: Al Marmoom Desert Reserve