Ryanair ogłosił nowy kierunek lotów z Wrocławia. Od listopada irlandzki przewoźnik poleci na największe ukraińskie lotnisko – Kijów-Boryspol. Będzie to trzecie połączenie na Ukrainę dostępne z wrocławskiego portu.

Podróżni, którzy planują jesienią podróż na Ukrainę, będą mieli do dyspozycji jeszcze więcej lotów niż dotychczas. W listopadzie ruszy kolejne połączenie ze stolicą kraju – tym razem zaoferują je linie Ryanair. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, piątki
i niedziele) na największe międzynarodowe lotnisko Ukrainy – Kijów-Boryspol. Start z Wrocławia planowany jest na godz. 6.20 (lądowanie o 9.10). Rejs powrotny z Kijowa ruszy o godz. 9.35 (lądowanie we Wrocławiu o 10.25).

Cieszymy się z decyzji przewoźnika. Kijów to jedna z największych i najważniejszych metropolii Europy Wschodniej. Połączenie na główne ukraińskie lotnisko z pewnością zainteresuje pasażerów podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Loty pozwolą również na komfortową i szybką podróż do swojego kraju Ukraińcom, którzy uczą się i pracują na Dolnym Śląsku – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Ukraina to już 36. kraj w siatce połączeń Ryanaira. Nowe staną się częścią rozkładu lotów na sezon zima 2018/19.

Bilety w cenie od 39 zł są w sprzedaży na Ryanair.com – mówi Olga Pawlonka, Sales & Marketing Manager CEE Ryanaira. – Polscy pasażerowie oraz turyści mogą korzystać z jeszcze niższych cen lotów, a także innych udogodnień w ramach programu „Always Getting Better”, jak obniżone opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego, Ryanair Rooms oraz punkty Travel Credit, loty łączone na lotniskach w Rzymie, Mediolanie i Porto oraz Ryanair Transfers – dodaje.

Zapowiedziane loty to trzecie już połączenie na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią 2016 roku Wizz Air uruchomił rejsy do Kijowa-Żuliany. Natomiast wiosną 2017 roku wystartował pierwszy samolot do Lwowa.

Nie mamy wątpliwości, że nowe połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem podróżnych. Loty z Wrocławia na Ukrainę od początku cieszą się ogromną popularnością. Pokazuje to średnie wypełnienie samolotów. W styczniu i lutym 2018 roku wynosiło 91% w przypadku Kijowa i 86% Lwowa – mówi Jarosław Sztucki.

Ryanair jest związany z wrocławskim lotniskiem od początku swojej działalności w Polsce, czyli od 2005 roku. W bazie operacyjnej, która została uruchomiona w marcu 2012 roku wraz z otwarciem nowego terminalu, stacjonują obecnie jego trzy samoloty. W okresie letnim pojawi się dodatkowy, czwarty. Zrealizuje rejsy w ramach nowej linii czarterowej przewoźnika – Ryanair Sun. Jednocześnie, wśród 35 bezpośrednich tras irlandzkiego przewoźnika, w aktualnej siatce znajdą się trzy premiery: Ateny, Faro oraz Podgorica.

Ponadto na wrocławskim lotnisku od 2017 roku znajduje się jedyna w Polsce, a trzecia w Europie baza techniczna tego przewoźnika. W 2016 roku linie otworzyły też we Wrocławiu Laboratorium Podróży Travel Labs Polska. To pierwsze centrum IT Ryanaira poza Irlandią. Zajmuje się rozwojem strony internetowej przewoźnika oraz aplikacji na telefony komórkowe.