RYANAIR ŚWIĘTUJE OŚMĄ ROCZNICĘ OBECNOŚCI W POLSCE

W RZESZOWIE, ŁODZI, KRAKOWIE, GDAŃSKU, BYDGOSZCZY I SZCZECINIE

Ryanair, numer 1 linie lotnicze w Polsce, jest szcześliwy mogąc świętować dziś ósmą rocznicę działalności na polskim rynku w 6 portach lotniczych. W ciągu tych ośmiu lat Ryanair przewiózł do i z Polski ponad 27 milionów pasażerów stając się tym samym pierwszą linią lotniczą w Polsce.

 

Ryanair rozpoczął swoją działalność w Polsce 30 października 2005 roku uruchamiając pierwsze tanie połączenie do/z Wrocławia z/do Londynu-Stansted. Loty odbywały się codziennie. W ciągu następnych miesięcy irlandzki przewoźnik rozpoczął regularne loty do Poznania 23 września 2005, a 8 lat temu do Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Krakowa, Gdańska i Łodzi,  następnie w 2007 roku z Katowic.  Dziś Ryanair operuje z 11 polskich portów lotniczych, posiada dwie bazy operacyjne we Wrocławiu i Krakowie. W samym 2013 roku Ryanair dostarczy na polski rynek ponad 6 milionów pasażerów.

 

Katarzyna Gaborec z Ryanair powiedziała dziś:
„Przez ostatnie 8 lat Ryanair oferował polskim pasażerom najniższe ceny biletów, loty na czas oraz najwyższą jakość usług i jest największym przewoźnikiem w Polsce. Nasze loty cieszą się stale rosnącą popularnością wśród polaków. Nieustannie rozwijamy swoją sieć połączeń oferując coraz bardziej atrakcyjniejsze kierunki. W tym roku ogłosiliśmy pierwsze w historii nowe połączenia krajowe z Waszawy Modlin do Wrocławia i Gdańska, które będą dostępne w sprzedaży na początku listopada w cenach zaczynających się od 99 zł. Aby uczcić sukces na polskim rynku Ryanair oferuje już dziś bilety za jedyne 19 PLN* na połączenia z poszczególnych polskich lotnisk. Zapraszamy wszystkich na stronę www.ryanair.com już dziś ponieważ tak tanie bilety znikają bardzo szybko.”

 

* obowiązują warunki i postanowienia

 

Ryanair jest jedyną ultratanią linią lotniczą w Europie, operującą 1 600 lotów dziennie (ponad 500 000 rocznie), z 57 bazami oraz 1 600 międzynarodowych tras w 28 krajach, łącząca 180 destynacji, z flotą 303 nowych samolotów Boeing 737-800. Ryanair niedawno ogłosił wiążące zamówienie na kolejne 175 nowych samolotów Boeing, które zostaną dostarczone między 2014 i 2018 roku. Ryanair obecnie zartudnia ponad 9000 wysoko wykwalifikowanych pracowników i planuje przewieźć ponad 81 milionów pasażerów w tym roku i ma rewelacyjny 29-letni rekord bezpieczeństwa.