PILNIE PROSIMY NASZYCH KLIENTÓW O PODPISANIE PETYCJI INTERNETOWEJ „KEEP EUROPE’S SKIES OPEN” W CELU OGRANICZENIA ZAKŁÓCEŃ LOTÓW


Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, dziś (25 maja) po raz kolejny wezwała Komisję Europejską do podjęcia natychmiastowych kroków przeciwko francuskich związkom zawodowym kontrolerów ruchu lotniczego ATC, które zapowiedziały kolejne 4 dni strajków w ciągu najbliższych dwóch tygodni.    


Ryaniar z przykrością informuje, iż ponad 70 lotów zaplanowanych na 26 maja do/z Francji zostało odwołanych, możliwe są także opóznienia w ruchu lotniczym. To już 47. strajk od 2009 r. i 6. w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.


Francuskie ATC zapowiedziało kolejne strajki na 3, 4 oraz 5 czerwca, oznacza to odwołanie tysięcy lotów w całej Europie i zaklócenia podróży milionów pasażerów. 


Strajk po raz kolejny rujnuje plany wyjazdowe turystów z wielu krajów, których podróż odbywa się na trasach do Wielkiej Brytanii, Hiszpani, Włoch czy Irlandii, których loty nawet nie rozpoczynają ani nie kończą się we Francji.


Ryanair i inne europejskie linie lotnicze wezwały Komisję Europejską do natychmiastowego wprowadzenia prostego rozwiązania: 

a.       zakazania prawa do strajku kontrolerom przestrzeni powietrznej ATC i zagwarantowania im możliwości zgłaszania roszczenia w drodze mediacji lub wiążącego arbitrażu

b.      umożliwienia kontrolerom ruchu lotniczego z innych krajów europejskich zarządzania francuską przestrzenią powietrzną w czasie strajków francuskiego ATC 

Ryanair sugeruje swoim klientom podróżującym w czwartek sprawdzenie status swojego lotu na stronie internetowej przewoźnika, prosząc jednocześnie wszystkich poszkodowanych o podpisanie petycji internetowej, która po uzyskaniu miliona podpisów zostanie przedłożona Komisji Europejskiej.

 

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

„To nie do wiary, że francuskie ATC może ogłosić kolejne 4 dni straju , a plany wyjazdowe europejskich konsumentów po raz kolejny są przerywane, a loty odwoływane z egoistycznych pobudek związkowców ATC. Prosimy również o złożenie podpisu nawww.KeepEuropesSkiesOpen.com.Ubolewamy i zastanawiamy się ile jeszcze lotów musi zostać odwolanych, aby Komisja Europejska i Parlament Europejski podjęły działania na rzecz ochrony praw Europejczyków, których plany podróży są stale zakłócane. Zamierzamy złożyć petycję na ręcę Komisji Europejskiej, jak tylko zyska ona milion podpisów „

 

Informacje o lotach:

https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/help-centre/travel-updates/air-traffic-control-strike-france0