W lutym Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza do Pałacu na Wyspie na spotkania z najpiękniejszą poezją francuską. W nadchodzącym miesiącu odbędą się również kameralne koncerty muzyki klasycznej z cyklu Salony Muzyczne.

Tematem przewodnim lutowych Salonów Poezji będą „Ogrody Światła – Francja”. W najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 Goście Muzeum będą mieli okazję wysłuchać poezji Jacquesa Brela w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, 15 lutego utwory Édith Piaf będzie czytała Ewa Telega, zaś 22 lutego fragmenty twórczości Charlesa Aznavoura zaprezentuje Wojciech Wysocki. Muzycznym dopełnieniem każdego spotkania będzie występ wokalny francuskiej piosenkarki – Katarzyny Łochowskiej. Cykl Salony Poezji organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Bilety w cenie 5 złotych można nabyć w kasach Muzeum. Istnieje możliwość wykupienia karnetów w cenie 20 złotych – normalny oraz 10 złotych – ulgowy, obejmujących miesięczny cykl tematyczny.

Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na koncerty w ramach cyklu Salony Muzyczne, które tradycyjnie odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 12:00 w Pałacu Myślewickim. Cykl jest organizowany przez Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy z Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach Muzeum.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie