W kwietniu na Stadionie Narodowym w Warszawie otwarta zostanie spektakularna wirtualna wystawa „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”, której głównym sponsorem i partnerem technologicznym jest firma Samsung Electronics Polska.

„Pompeje. Życie w cieniu wulkanu” to innowacyjna, wirtualna wystawa oparta na najnowszych technologiach wizualnych i sensorycznych. Wystawa jest niezwykłą rekonstrukcją antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Ekspozycja prezentuje fascynującą historię z pogranicza archeologii oraz architektury przełożoną na język oprogramowania i trójwymiarowej grafiki komputerowej. Od 9 kwietnia do 18 października bieżącego roku wystawa dostępna będzie dla zwiedzających w powierzchniach wystawowych Stadionu Narodowego.

Firma Samsung znana jest z wspierania wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych na całym świecie. Wystarczy tylko przypomnieć współpracę z Wiedeńską Operą Państwową, dzięki której każdy posiadacz Samsung Smart TV może na ekranie telewizora podziwiać relacje z przedstawień operowych i baletowych wystawianych na deskach wiedeńskiej sceny. Polski oddział firmy jest również sponsorem strategicznym i technologicznym Centrum Nauki Kopernik. Samsung Electronics Polska we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową stworzył innowacyjne aplikacje na telewizory Smart TV, dzięki którym wielbiciele kultury bez wychodzenia z domu dostęp do bogatych zasobów znanych instytucji, często niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. Ważnym i docenianym w Polsce i na świecie projektem Samsung jest program edukacyjny Mistrzowie Kodowania, który ma na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach podstawowych i gimnazjach. Do czerwca br. programem objętych zostanie prawie 50 000 polskich uczniów i jest on najbardziej nagradzanym projektem edukacyjnym Samsung na świecie.

Wystawa „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu” to kolejny projekt, którym firma Samsung udowadnia, że najnowocześniejsze technologie sprzyjają popularyzacji kultury i nauki. Zwiedzający poprzez zmysły wzroku, słuchu i dotyku doświadczą atmosfery życia w Pompejach sprzed prawie 2 tysięcy lat.