Międzynarodowe szyfrowane połączenia z osobami niebędącymi abonentami są już dostępne na całym świecie.

Silent Circle, prywatna firma telekomunikacyjna, która rewolucjonizuje branżę mobilnych urządzeń zapewniających ochronę prywatności organizacji i osób fizycznych, ogłosiła dziś poszerzenie zakresu usług szyfrowanych połączeń hybrydowych Out-Circle Calling (OCC), umożliwiając abonentom sieci Silent Circle wykonywanie i odbieranie szyfrowanych, prywatnych połączeń głosowych, dzięki telefonicznej usłudze Silent Phone, którą udostępniono osobom niebędącym abonentami Silent Circle w 79 krajach świata. Wraz z uruchomieniem globalnej usługi Out-Circle Calling przed ogromnym wyzwaniem stanęli operatorzy tradycyjnej bezprzewodowej telefonii mobilnej, którzy nakładają na konsumentów i abonentów biznesowych wysokie opłaty roamingowe. Usługa Out-Circle Calling umożliwia użytkownikom Silent Phone korzystanie z wysokich częstotliwości VoIP podczas wykonywania połączeń do standardowych sieci mobilnych oraz publicznych komutowanych sieci telefonicznych (PSTN) na całym świecie, oferując jednocześnie zwiększoną ochronę prywatności, użyteczność oraz wartość płynącą z udostępnienia globalnych, szyfrowanych, mobilnych usług telekomunikacyjnych Silent Circle wszystkim użytkownikom w obrębie zasięgu telefonii komórkowej i sieci Wi-Fi.

Od dziś abonenci, którzy przystąpią do programu międzynarodowych połączeń szyfrowanych Silent Circle, otrzymają indywidualny dziesięciocyfrowy numer w usłudze Silent Phone, który umożliwi im realizację połączeń do osób spoza sieci Silent Circle w wielu regionach geograficznych – ich liczba jest od czterech do pięciu razy wyższa niż w przypadku największych konkurentów oferujących usługi niezabezpieczone, takich jak Skype czy Viber. Ceny połączeń szyfrowanych w systemie Out-Circle (https://www.silentcircle.com/pricing) rozpoczynają się już od 12,95 USD za 100 minut. Jest to pakiet podstawowy, umożliwiający realizację nieograniczonej liczby połączeń do abonentów sieci Silent Phone, wysyłkę nieograniczonej ilości wiadomości w usłudze Silent Text dostępnej na całym świecie, odbieranie połączeń na numer przypisany w systemie Silent Phone od osób z dowolnego miejsca na świecie, a także wykorzystanie 100 minut na realizację połączeń z numerami spoza sieci w dowolnym regionie, w którym dostępna jest usługa (https://www.silentcircle.com/coverage). Można również wykupić abonament z większą liczbą minut (https://www.silentcircle.com/pricing). Koszt abonamentu obejmującego 250 minut wynosi 19,95 USD, 500 minut – 24,95 USD, a 1000 minut – 39,95 USD. Rozmowy przychodzące można odbierać z dowolnego miejsca na świecie, a koszt połączenia naliczany jest według zwykłych stawek za połączenia długodystansowe, którymi obciążana jest osoba wykonująca połączenie.

„Realizowany przez Silent Circle program międzynarodowych połączeń szyfrowanych stanowi ogromny krok w kierunku udostępnienia usług telekomunikacji szyfrowanej we wszystkich zakątkach świata. Wyjątkowymi zaletami cechują się dostępne już od pewnego czasu usługi Silent Phone i Silent Text, przy czym niniejsze poszerzenie oferty dostarczy klientom ogromnych korzyści związanych z obniżeniem kosztów i zwiększeniem elastyczności – powiedział Mike Janke, dyrektor generalny Silent Circle. – Faktem jest, że oferta Out-Circle Calling stanowi tanią i bezpieczniejszą alternatywę dla tradycyjnych połączeń telefonicznych, z której może skorzystać każdy – począwszy od bliskich sąsiadów po odbywających podróże służbowe szefów międzynarodowych przedsiębiorstw. Większy zasięg geograficzny w połączeniu z niezwykłą jakością połączeń oraz funkcjami Silent Phone, które gwarantują ochronę prywatności, przyczynią się do umocnienia czołowej pozycji Silent Circle w dziedzinie bezpiecznej komunikacji lokalnej i globalnej osób prywatnych i przedsiębiorstw”.

„Oferując Out-Circle Calling, Silent Circle rzuca wyzwanie rozwiązaniom proponowanym przez operatorów telefonii komórkowej, a także zapewnia alternatywę dla wysokich opłat roamingowych. Jest to niezwykle istotna kwestia dla naszego przedsiębiorstwa i klientów instytucjonalnych z całego świata – powiedział Vic Hyder, kierownik ds. przychodów Silent Circle. – Opłaty za połączenia międzynarodowe i usługę roamingową stanowią istotną część stałych kosztów operacyjnych firm na terenie Europy i Ameryki Łacińskiej. Oferowana przez nas usługa międzynarodowych połączeń szyfrowanych w zupełności eliminuje opłaty roamingowe, jednocześnie gwarantując użytkownikom zachowanie prywatności w sieci Silent Phone”.

Silent Circle zmienia model globalnej komunikacji w dobie rosnących zagrożeń dla prywatności ze strony przestępców, jak również związanych z działaniami służb państwowych oraz tych w sferze handlu i internetu. Abonenci Silent Circle korzystają z systemu Silent Phone do realizacji wysokiej jakości prywatnych połączeń głosowych i video za pośrednictwem urządzeń z systemami iOS i Android. Korzystają oni także z usługi Out-Circle Calling, aby łączyć się z użytkownikami standardowych numerów telefonicznych, co umożliwia szyfrowanie komunikacji pomiędzy urządzeniem abonenta usługi Silent Phone a prywatną siecią Silent Circle. Udostępniona przez Silent Circle usługa Silent Phone for Desktop stwarza dodatkowe możliwości realizacji prywatnych video konferencji za pośrednictwem laptopów i desktopów wyposażonych w system Windows. Silent Text umożliwia z kolei wymianę prywatnych wiadomości na urządzeniach mobilnych, w tym obszernych załączników do 100MB, dzięki funkcji bezpiecznego, automatycznego kasowania wysłanych wiadomości i załączników po upływie ustalonego terminu, zarówno z urządzeń nadawcy jak i adresata.

Wyjątkowe aplikacje komunikacyjne Silent Circle są również dostępne na urządzeniach Blackphone, będących pierwszymi na świecie smartphonami, które oddały prywatność i kontrolę nad danymi bezpośrednio w ręce użytkowników. Urządzenia Blackphone, opracowane przez SGP Technologies – szwajcarskie wspólne przedsięwzięcie Silent Circle i hiszpańskiego twórcy telefonów komórkowych Geeksphone – udostępniono klientom w czerwcu. Posiadają one oparty na systemie Android™ system operacyjny PrivatOS, który zapewnia ochronę prywatności, oferując pełną gamę aplikacji, takich jak Silent Phone czy Silent Text.

 

Silent Circle

Silent Circle jest prywatną firmą telekomunikacyjną z siedzibą w Szwajcarii, oferującą rewolucyjną platformę łączności, która umożliwia szyfrowaną komunikację głosową, video i tekstową, jak również transfer danych za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Współzałożycielami Silent Circle są Mike Janke, były komandos Navy SEAL i ekspert ds. bezpieczeństwa, Phil Zimmermann, znany na całym świecie twórca internetowych systemów szyfrowania połączeń głosowych i danych, a od 2012 r. członek Internet Hall of Fame, oraz Jon Callas, twórca systemu szyfrowania dla dysków Apple i współzałożyciel PGP Corporation. Więcej informacji o Silent Circle znaleźć można pod adresem: https://www.silentcircle.com.