Od czerwca za pomocą SkyCash można kupować bilety metropolitalne, które obowiązują na obszarze kilkunastu nadmorskich miejscowości. To kolejne udogodnienie dla wielu turystów, którzy do tej pory używali aplikacji mobilnej SkyCash płacąc za przejazdy SKM w Trójmieście, wypłacając gotówkę z bankomatów czy regulując należność za parkowanie.

Turyści oraz mieszkańcy nadmorskich miejscowości zyskali możliwość kupowania biletów metropolitalnych przy użyciu SkyCash – uniwersalnego systemu płatności przez komórkę.  Rozwiązanie daje natychmiastowy dostęp do biletów w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, bez odliczania drobnych czy szukania otwartego punktu sprzedaży. Bezpłatna aplikacja pozwala ponadto kupić w ramach jednej transakcji nawet kilkanaście biletów oraz okazywać je do kontroli w trybie offline, bez konieczności łączenia się z Internetem. Pasażerowie nie muszą też pamiętać o regularnym zasilaniu konta. Do SkyCash można w każdej chwili podłączyć kartę MasterCard lub Visa, dzięki czemu płatności za bilety będą realizowane bezpośrednio z konta bankowego.

Za pomocą SkyCash można kupować bilety jednoprzejazdowe, które obowiązują na obszarze kilkunastu gmin, wchodzących w skład Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. To wygodny sposób na szybkie przemieszczanie się między takimi miejscowościami, jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Kosakowo, Reda czy Rumia. Sam proces zakupu jest bardzo prosty. Pasażer uruchamia aplikację w telefonie, wybiera rodzaj biletu i potwierdza zamiar jego skasowania. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów” i okazać ekran komórki z zakupionym biletem. Co istotne, ceny biletów kupowanych telefonem są niższe od tych w tradycyjnych punktach sprzedaży. Pierwszy bilet można skasować za darmo.

– Bilety metropolitalne to już kolejna usługa SkyCash dostępna w Trójmieście i jego okolicach. Przy użyciu aplikacji można m.in. regulować należność za parkowanie, płacić za przejazdy pociągami SKM, kupować bilety do kina czy wypłacać gotówkę z bankomatów – mówi Adam Krypel, przedstawiciel SkyCash Poland SA. – Usługę z pewnością docenią turyści i bywalcy nadmorskich festiwali, którzy często mają problemy ze znalezieniem punktu sprzedaży. Nasza aplikacja zapewnia dostęp do biletów w każdym miejscu, 24 godziny na dobę – dodaje Krypel.

Żeby kupować bilety za pomocą SkyCash, wystarczy posiadać telefon z dostępem do Internetu i zainstalować bezpłatną aplikację. Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com albo wysyłając pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Użytkownicy smartfonów mogą też pobrać SkyCash w dedykowanych sklepach z aplikacjami.

***

SkyCash

SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający intuicyjne i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Stosowany jest m.in. do kupowania biletów komunikacji miejskiej i kolejowych, płatności za parkowanie, zasilania telefonów na kartę, wypłacania gotówki z bankomatów, kupowania biletów do kina, a także do rozliczeń pomiędzy znajomymi i płatności za domowe rachunki. Podczas tegorocznej Gali MobilityTrendsSkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”.

Więcej informacji:
www.skycash.com
www.facebook.com/skycash