Dostawca internetowych usług płatniczych SOFORT AG utrzymał w 2014 roku dynamiczne tempo wzrostu.

Spodziewane przychody w tym okresie mają wynieść około 25 mln euro, co oznacza wzrost o 30% r/r. W tym samym czasie zatrudnienie w firmie wzrosło ze 150 do 170 osób. Z metody płatności SOFORT Banking korzysta już ponad 30 000 sklepów internetowych oraz 18 mln konsumentów w 11 europejskich krajach. Dzięki temu case firmy SOFORT umiejscawia ją wśród jednych z najszybciej rozwijających się firm niemieckich ostatnich lat.

„SOFORT AG stanowi doskonały przykład osiągającego sukces modelu biznesu internetowego “Made in Europe”. Od początku założenia firmy 10 lat temu, spółka przekształciła się i urosła z poziomu „firmy garażowej” do jednego z czołowych dostawców metod e-płatności. W 2014 roku pobiliśmy rekord pod względem ilości transakcji oraz liczby sklepów internetowych korzystających z naszych rozwiązań – w samym grudniu zostało dokonanych ponad 4 mln transakcji za pomocą SOFORT. Obecnie wykonujemy kolejne istotne kroki na ścieżce naszego rozwoju: w większym stopniu współpracujemy z sektorem bankowym oraz koncentrujemy się na zwiększaniu udziałów w skali międzynarodowej. Razem z Klarną dążymy do stania się czołowym dostawcą metod e-płatności i jesteśmy na dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć. Do końca 2014 roku Klarna Group wygenerowała około 7 mld euro ze sprzedaży zewnętrznej dzięki około 220 milionom transakcji”, wyjaśnia Gerrit Seidel, CEO SOFORT AG.

SOFORT coraz prężniej rozwija się także na polskim rynku, rozpoczynając efektywną współpracę z kolejnymi kluczowymi klientami. Od lutego 2014 r. SOFORT świadczy usługi z zakresu obsługi płatności online dla sklepu Oponeo, lidera branży oponiarskiej. Zakres współpracy obydwu firm, obejmuje aż siedem krajów w Europie: Niemcy, Austrię, Holandię, Francję, Hiszpanię, Wielką Brytanię i Włochy. Od maja zeszłego roku, z płatności SOFORT Banking, mogą korzystać również klienci hoteli Hilton położonych w Austrii. Z dniem 15 września 2014 r. SOFORT rozpoczął współpracę z jednym z wiodących sklepów odzieżowych Solar. Włączenie SOFORT Banking do oferowanych przez sklep metod płatności, odbyło się równolegle z wkroczeniem marki na rynek niemiecki.

W minionym roku SOFORT AG zyskał także nowych kluczowych partnerów na polskim rynku, głównie w związku z modernizacją, oferowanych merchantom rozwiązań technologicznych. Dzięki integracji systemu z platformami sklepowymi Prestashop i cStore, coraz więcej przedsiębiorców zyskuje możliwość, szybkiej implementacji metody płatności SOFORT Banking w swoim e-sklepie.

SOFORT AG na bieżąco wspiera rozwój rynku e-commerce w Polsce, wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców działających w tym sektorze. Dlatego tez bierze udział we wszystkich najważniejszych targach i konferencjach. Firma uczestniczyła, jako wystawca w Targach E-handlu i E-Commerce Trends CEE 2014 Show & Expo. SOFORT został także partnerem E-commerce Standard oraz Konferencji E-Commerce Day organizowanej przez Shoplo.

Ponadto,  do dalszego wzrostu przychodów powinna przyczynić się implementacja Payment Service Directive (PSD 2). Jej główne założenia to ujednolicenie a zarazem ułatwienie handlu transgranicznego w obrębie EU. Dlatego też SOFORT AG stara się wspierać tą unijną inicjatywę, także względem kwestii edukacyjnych.

Ponad 100 milionów bezpiecznych transakcji w ciągu ostatnich 10 lat
W zbliżającym się roku SOFORT AG przewiduje kontynuację mocnego trendu wzrostowego: „Chcemy zwiększyć nasze udziały w poszczególnych krajach. Potencjał rynku europejskiego jest ogromny – szczególnie w Europie Wschodniej, gdzie e-commerce rozwija się w błyskawicznym tempie. Oczywiście również chcemy nadal podtrzymywać nasz rozwój w państwach niemieckojęzycznych”, powiedział Gerrit Seidel. Dodatkowo, SOFORT zamierza kontynuować budowanie strategicznych relacji z sektorem bankowym: „Widzimy siebie również jako partnera dla instytucji finansowych. Usługi SOFORT wspierają obszar płatności online oraz relacje pomiędzy bankiem a klientem. Istniejąca współpraca z bankami z Niemiec, Austrii oraz Włoch jest bardzo owocna i w jasny sposób pokazuje nasz potencjał. Razem chcemy rozwijać metody płatności przyszłości”, dodaje Gerrit Seidel.

Ponad połowa niemieckich sklepów online oraz miliony konsumentów korzystają z SOFORT Banking darząc tę metodę zaufaniem. Potwierdzają to badania e-commerce przeprowadzone przez firmę konsultingową Elaboratum. Według nich SOFORT Banking znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych marek w Internecie. Biorący udział w badaniu klienci końcowi opisali SOFORT Banking, jako: godną zaufania, sympatyczną, wiarygodną, atrakcyjną i niepowtarzalną. Jak wskazuje raport Idealo SOFORT coraz lepiej radzi sobie również w Polsce. Obecnie aż 6 % spośród 50 najpopularniejszych sklepów internetowych współpracujących z idealo, oferuje obsługę płatności SOFORT Banking. SOFORT Banking funkcjonuje obecnie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Polsce, na Węgrzech, we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.

SOFORT Banking jest jedną z najbezpieczniejszych internetowych metod płatności. Ponad 100 mln transakcji zostało przeprowadzonych bez żadnych szkód czy fraudów dla klientów końcowych. „Płatności w Internecie opierają się na zaufaniu. Przez ostatnie 10 lat współpracujące z nami sklepy i ich klienci tym zaufaniem nas obdarzyli. Dlatego też chcielibyśmy im podziękować, gdyż bez nich nasz sukces nie byłby możliwy. Wzajemne zaufanie stanowi dla nas wyzwanie, ale i motywację. Poza prostotą i użytecznością w naszej aplikacji kładziemy duży nacisk na zachowywanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Stosowane przez nas rozwiązania zostały tak zaprojektowane, aby spełniały najwyższe standardy bankowe”, dodał Gerrit Seidel. SOFORT AG pozytywnie przeszedł audyt ‘TÜV Saarland’ i otrzymał certyfikat ‘Atestowany system płatniczy’ oraz ‘Atestowana ochrona danych’. Dodatkowo, SOFORT AG posiada certyfikat odnoszący się do kwestii zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO 27001.

Spółka posiada swoje biura w kilku krajach Europy. W Niemczech i Austrii funkcjonują łącznie cztery oddziały: w Gauting (centrala), w Wetzlar (IT), w Kolonii (sprzedaż) i w Wiedniu. Ponadto biura sprzedaży mieszczą się również w Polsce (Poznań), Belgii i Hiszpanii.
 

***

 

SOFORT AG
Dzięki systemowi płatności SOFORT Banking oraz systemowi weryfikacji online SOFORT Ident, spółka SOFORT AG oferuje nowoczesne rozwiązania dla bezpiecznych zakupów towarów i produktów cyfrowych w Internecie. Przedsiębiorstwo to z siedzibą w Gauting koło Monachium, ze swoim produktem SOFORT Banking jest liderem na niemieckim rynku pośrednictwa w przelewach bezpośrednich. W ciągu miesiąca ponad 30 000 sprzedawców e-commerce realizuje ponad 3 miliony transakcji za pośrednictwem SOFORT Banking. Poza granicami Niemiec, usługa ta oferowana jest również w: Polsce, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Francji, Holandii, na Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii. Obecnie z usług SOFORT AG korzysta ponad 18 mln użytkowników.
www.sofort.com