KAYAK.pl odkrywa tajniki umów partnerskich między liniami lotniczymi

Warszawa, 18 Marca 2015 – Dzięki umowom partnerskim typu codeshare, podpisywanym przez przewoźników wykonujących oraz sprzedających loty, linie lotnicze mogą rozszerzać sieć swoich kontaktów i tym samym obniżać koszty operacyjne oferowanych usług.

Umowy tego typu opłacają się nie tylko przewoźnikom, lecz przynoszą również korzyści podróżnym. Za ich sprawą możliwe jest nie tylko znalezienie tańszych połączeń. Wpływają też na komfort podróżowania, umożliwiając skrócenie czasu oczekiwania między lotami i usprawniając przebieg lotów tranzytowych.

Umowy partnerskie zawierane między poszczególnymi liniami lotniczymi nie są aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. KAYAK.pl opracował infografikę, aby pokazać, jak można dzięki nim podróżować w bardziej oszczędny i niezawodny sposób.

„Na KAYAK-u dostępne są wyniki tysięcy wyszukiwań z różnych stron turystycznych. Niektóre z nich uwzględniają również loty sojuszów lotniczych. Cieszymy się, że w ten sposób możemy pomóc naszym użytkownikom oszczędzać czas i pieniądze, jak również znacznie obniżyć stres towarzyszący podróżom”, komentuje Jan Valentin, Dyrektor generalny KAYAK w Europie. „Bardzo istotne jest, aby podróżujący byli świadomi szczegółów związanych z podróżami, które wynikają z umów typu codeshare, np. zmian w limitach dopuszczalnego bagażu czy sposobach naliczania bonusowych mil. To właśnie znajomość tych niuansów pozwala znaleźć najbardziej korzystne połączenie”, dodaje Valentin.

KAYAK to wiodąca wyszukiwarka turystyczna, dzięki której można porównać setki ofert i cen biletów lotniczych, hoteli oraz innych produktów i usług turystycznych. Specjalizuje się w szybkim wyszukiwaniu ofert podróży, także poprzez aplikacje mobilne dostępne na iPhone’a, iPada oraz na smartfony z systemem Android, a także na Windows Phone oraz Kindle. Korzystanie z KAYAK jest całkowicie darmowe. Firma powstała w 2004 roku w USA, a polską wersję strony (www.kayak.pl) uruchomiono w sierpniu 2012 roku. Serwis dostępny jest w 31 krajach w 17 językach. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do Priceline Group.