BLADE GÓRY ROZBRZMIEWAJĄ TYSIĄCEM DŹWIĘKÓW Tego lata, od 7 lipca do 31 sierpnia, odbędzie się w Dolomitach 23. edycja festiwalu, który od lat przyciąga do Trentino rzesze melomanów i miłośników gór. I Suoni delle Dolomiti (Dźwięki Dolomitów) to cykl niezwykłych, organizowanych w naturalnej scenerii „bladych gór” koncertów, w których udział biorą światowej sławy muzycy i artyści


 Sceneria Dolomitów tworzy wyjątkową, niepowtarzalną naturalną scenę, na której rokrocznie organizowane są cykle koncertów, przedstawień i wydarzeń artystycznych z udziałem znanych wykonawców. Wstęp na większość imprez jest bezpłatna, a jedynym warunkiem uczestnictwa w tych jakże wyjątkowych imprezach jest pokonanie górskich szlaków wiodących do schronisk i miejsc na otwartym powietrzu, w których występują muzycy, aktorzy i ludzie związani z górami.
 

Od kilkunastu lat w programie festiwalu znajdują się także koncerty Dawn in the Dolomites (Świt w Dolomitach) – absolutnie wyjątkowe muzyczne przedstawienia o wschodzie słońca. Połączenie muzyki z naturalnymi, wtopionymi w góry obrazami przyrody tworzy niepowtarzalny klimat. Warto podkreślić, że wydarzenia artystyczne festiwalu są również doskonałą okazją, żeby ucztę dla ducha połączyć z aktywnym wypoczynkiem, pokonując pieszo fragmenty górskich szlaków. Osoby, które same na ścieżkach trekkingowych nie czują się zbyt bezpiecznie mogą skorzystać z pomocy przewodników górskich, którzy towarzyszą grupom udającym się na i z górskich koncertów.

 

Tegoroczny I Suoni delle Dolomiti rozpocznie się 7 lipca w dolinie Val di Fassa ipotrwa do 31 sierpnia. Gwiazdami inaugurującymi serię imprez będą wiolonczeliści z Filharmonii Berlińskiej. Niezwykle ciekawie zapowiada się również trzeci z koncertów, podczas którego wystąpią Chick Corea i Ben Flack (Primero, Pale di San Martino; godz. 13.00, Villa Welsperg).

 

Program wybranych koncertów 23. edycji I Suoni delle Dolomiti:

 

  • 15 lipca 2017 – L’Alba delle Dolomiti

Val di Fassa, Gruppo Lusia – Bocche; godz. 6.00 Col Margherita Orchestra di Piazza Vittorio

 

  • 18 lipca 2017

Val Rendena, Gruppo del Brenta; godz. 21.00 Salone Hoffer, Madonna di Campiglio Trio della Kremerata Baltica

 

  • 18 – 20 lipca 2017

TrekkingVal Rendena, Gruppo del Brenta Mario Brunello

 

  • 19 lipca 2017

Val Rendena, Gruppo del Brenta; godz. 17.30, Palazzo Lodron Bertelli Caderzone Quartetto della Kremerata Baltica

 

  • 20 lipca 2017

Val Rendena, Gruppo del Brenta; godz. 13.00, Rifugio Brentei Mario Brunello, Kremerata Baltica

 

  • 21 lipca 2017

Val Rendena, Gruppo del Brenta; godz. 21.00, Palacampiglio, Chiesa di Spiazzo Mario Brunello, Kremerata Baltica

 

  • 22 lipca 2017 – L’Alba delle Dolomiti

Val Rendena, Gruppo del Brenta; godz. 6.00, Pra Castron di Flavona Kremerata Baltica

 

Więcej informacji na: isuonidelledolomiti.it/EN/sounds-of-the-dolomites/