Już po raz trzeci Staropolanka, naturalna woda mineralna Uzdrowisk Kłodzkich, została wyłączną wodą prestiżowego turnieju tenisowego Katowice Open 2015, który odbędzie się w dniach 6-12 kwietnia br.

To potwierdzenie, że ta wodna marka kontynuuje swoją strategię obecności podczas najważniejszych wydarzeń tenisowych w Polsce, a tym samym wpisywania się w świadomość konsumentów, jako woda idealna dla osób aktywnych.
Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna, po raz kolejny została partnerem Katowice Open 2015, a tym samym wyłączną wodą tego wydarzenia. Rangę tegorocznego, największego święta kobiecego tenisa podnosi fakt, iż w spotkaniu wezmą udział światowej sławy gwiazdy sportu. Na liście zawodniczek zdecydowaną większość stanowią tenisistki obecne w rankingu WTA. Oprócz Agnieszki Radwańskiej, największej polskiej gwiazdy tenisa, wystąpią między innymi Karolina Pliskowa, Alizé Cornet i Camila Giorgi, a także Magdalena Rybarikova. W czasie kilku dni turnieju zostaną rozegrane zarówno mecze singlowe, jak i deblowe.
 – Dzisiaj możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że katowicki turniej tenisowy to już tradycja wpisana w kalendarz Staropolanki. W tym roku po raz trzeci nasza woda będzie oficjalnym partnerem turnieju Katowice Open 2015. To dla nas bardzo ważne, że po raz kolejny możemy brać udział w tak wielkim i prestiżowym wydarzeniu sportowym. Tym samym budujemy świadomość naszej marki jako tej, która kojarzona jest ze sportem, z tenisem, z aktywnością oraz minerałami, których tak bardzo na co każdy z nas potrzebuje – mówi Bogdan Szladewski, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU, właściciela Staropolanki.
Katowice Open 2015 to nie tylko mecze tenisowe, ale również wiele innych atrakcji dla kibiców. Miedzy innymi 8 kwietnia, podczas KIDS DAY na najmłodszych kibiców będzie czekało m.in. spotkanie z zawodniczkami, udzielanie autografów, sesje zdjęciowe, pokazy policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, a także gry oraz zabawy w ramach „MINI OLIMPIADY”. Odbędzie się również sympozjum trenerów tenisa, a także wizyta jednej z tenisistek w Domu Dziecka „Stanica”. Oprócz tego zostaną rozegrane II Amatorskie Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta oraz II Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta w tenisie na wózkach.
Katowice Open to najbardziej prestiżowy turniej tenisowy WTA w Polsce. W 2015 roku zadebiutuje na dwóch kortach – w hali Spodka oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W 2014 roku w wydarzeniu wzięły udział 72 zawodniczki, a turniej przyciągnął prawie 7 tysięcy widzów.

***
Uzdrowiska Kłodzkie – Grupa PGU z siedzibą w Polanicy-Zdroju prowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej i hotelarstwa w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju, oraz działalność w zakresie produkcji naturalnych wód mineralnych i źródlanych oraz napojów smakowych w rozlewniach wód mineralnych w Polanicy-Zdroju oraz w Jeleniowie koło Kudowy-Zdroju.

 

***

Naturalne wody mineralne z Gór Stołowych marki Staropolanka pozyskiwane są z czterech różnych źródeł, dzięki czemu jej produkty różnią się między sobą smakiem i składem mineralnym. Ale mają jednak wspólny mianownik: zdrowy i naturalny charakter.
Bogata oferta produktów sygnowanych znakiem Staropolanka obejmuje wody wysoko-, średnio- i niskozmineralizowane, gazowane, delikatnie gazowane i niegazowane oraz napoje smakowe. To najwyższej jakości wody mineralne, bogate w zrównoważoną ilość składników mineralnych, tak niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto produkty Staropolanki cechują również wyjątkowe walory użytkowe oraz smakowe.