Po rewolucji w Klasie Biznes holenderski przewoźnik wprowadza zmiany w Klasie Ekonomicznej. Pierwsze odnowione samoloty Boeing 777 KLM już wystartowały

Warszawa, 11 grudnia 2014 r. – Do końca 2015 roku KLM całkowicie zmodernizuje 15 samolotów Boeing 777. Komfort podróży zostanie podniesiony w Klasie Ekonomicznej, strefie Economy Comfort i Klasie Biznes – nazywanej World Business Class. Niedawno KLM całkowicie zmodernizował Klasę Biznes w 22 maszynach typu Boeing 747. Pierwsze odnowione samoloty Boeing 777 są już w eksploatacji.

Więcej miejsca na nogi i wyższy komfort w Klasie Ekonomicznej

Najmocniejszym punktem wprowadzanych zmian w Klasie Ekonomicznej są genialnie zaprojektowane fotele, oferujące podróżnym więcej miejsca na nogi. Dzięki temu przelot w tej klasie będzie dużo wygodniejszy. Lecz na tym nie koniec. Ergonomicznie zaprojektowany zagłówek umożliwi lepsze wsparcie szyi. Odpowiednio dobrane poduszki, a także wysokiej jakości materiały oraz nowe gniazdko zasilania sprawiają, że podróżny oprócz maksymalnej wygody będzie mieć wszystko pod ręką. Warto podkreślić fakt, że nowe fotele są najlżejsze w swojej klasie, co pozwali oszczędzić paliwo i tym samym przekłada się na niższą emisję dwutlenku węgla.

Całkowicie nowe wnętrze zarówno w Klasie Ekonomicznej, strefie Economy Comfort, jak i Klasie Biznes projektu Helli Jongerius jest wyjątkowo przytulne i zmysłowe. Holenderska projektantka postawiła na pełne detali, naturalne, miękkie i przyjemne w dotyku materiały. Nowe dekoracje ścian, zasłonki i kocyki doskonale współgrają z nowoczesną tapicerką foteli. Wszystkie elementy nawiązują do holenderskich korzeni linii a ciepłe, odpowiednio dobrane kolory stwarzają przytulną, domową atmosferę. Niebieskie punkciki wykładziny ze szkockiej wełny przypominające drogę mleczną to włókno odzyskane ze zużytych już strojów stewardess. KLM za swoje zaangażowanie w ochronę środowiska od lat jest na szczycie prestiżowego rankingu Dow Jones Sustainability World Index* i po raz dziewiąty z rzędu został uznany za najbardziej zaangażowaną linię lotniczą w zrównoważony rozwój.

Intuicyjny System Rozrywki Pokładowej

W czasie lotu podróżni zarówno w Klasie Ekonomicznej, jak i Biznes mają do dyspozycji 150 filmów, 200 programów telewizyjnych dostępnych w różnych językach. Dostępne są również wyprodukowanie specjalnie dla KLM programy radiowe oraz specjalna oferta dla dzieci. Wśród dodatków jest także interaktywna mapa 3D, możliwość robienia zakupów a nawet aplikacja, umożliwiająca pogawędki z towarzyszami podróży, którzy siedzą w innej części samolotu. Każdy fotel w Klasie Ekonomicznej wyposażony jest w nowy 9-calowy ekran dotykowy HD, a pasażerowie World Business Class dysponują 16-calowymi monitorami. Intuicyjna nawigacja dostępna w 12 językach zapewni płynne korzystanie ze 1200 godzin programów oferowanych w nowym Systemie Rozrywki Pokładowej.   

Osobista przestrzeń w World Business Class

W samolotach Boeing 777 zmiany pojawiają się równocześnie w Klasie Ekonomicznej, jak i Word Business Class. Najnowsza oferta w Klasie Biznes będzie spełniać te same standardy, jak w przypadku zmodernizowanych niedawno maszyn Boeing 747. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji fotele rozkładane do poziomu całkowicie płaskiego łóżka. A liczne detale projektu Helli Jongerius sprawią, że podróżny poczuje się przytulnie, jak we własnym domu. Obicia foteli są niezwykle miłe w dotyku, a większe dwustronne poduszki są zarówno funkcjonalne, jak i pasja do designu kabiny. W wyposażeniu pojawiły się również nowe luksusowe kołdry.

Przemyślane rozlokowanie foteli w kabinie Word Business Class (dwa siedzenia obok siebie zamiast trzech) zapewniają maksimum prywatności zarówno w czasie pracy, jak i odpoczynku. Współpasażerów oddziela przegroda, jak również specjalny słupek. Każdy fotel został wyposażony w liczne schowki oraz 16-calowy monitor HD obsługiwany dotykowo. Nową Klasą Biznes KLM można polecieć już teraz między innymi do  Nowego Jorku, Los Angeles, czy Pekinu.

KLM od lat współpracuje z najsłynniejszymi holenderskimi projektantami i wielokrotnie nagradzanymi szefami kuchni jak np. Mart Visser, Viktor & Rolf, Marcel Wanders, Jonnie Boer, Sergio Herman czy Richard Ekkebus. Ich talent i praca pomaga linii akcentować swoje holenderskie korzenie wśród podróżnych z całego świata.

 

***

Hella Jongerius – po ukończeniu Design Academy w Eindhoven otworzyła własne biuro projektowe w Rotterdamie pod szyldem Jongeriuslab. Od 2008 roku swoją filię ma również w Berlinie. Specjalizuje się w projektowaniu przedmiotów codziennego użytku m.in. mebli, wyposażenia kuchni i tekstyliów. Komfort i niepowtarzalny design to jej cechy rozpoznawcze. Tworzyła dla Ikea, Koninklijke Makkum, Vitra i od niedawna pracuje dla KLM. Holenderska projektantka cieszy się uznaniem na całym świecie. Regularnie wystawia swoje prace w słynnych muzeach w Nowym Yorku, Londynie czy Rotterdamie.

 

***

 

KLM Royal Dutch Airlines (holenderskie Królewskie Linie Lotnicze) powstała 7 października 1919 roku i jest obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. KLM dysponuje flotą 206 samolotów i zatrudnia 32 tys. pracowników. Ze swojego lotniska bazowego Amsterdam-Schiphol, które odwiedza rocznie ponad 51 milionów pasażerów, holenderski przewoźnik oferuje połączenia do 130 miast. Linia KLM stanowi główny filar Grupy KLM, do której należą również Cityhopper, Transavia.com i Martinair. W 2004 roku linie lotnicze KLM wraz z Air France stworzyły Grupę Air France-KLM − jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Obydwie linie dysponują potężną siatką połączeń, która  liczy obecnie 231 kierunków w blisko 103 krajach. KLM wspólnie z Air France, oferuje bardzo atrakcyjny program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 24,5 mln członków. Grupa Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Linie KLM i Air France należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 16 tys. lotów dziennie, do 1052 miejsc, w 177 krajach.
Więcej informacji o KLM dostępnych jest na stronie: www.klm.pl. Aktualne oferty promocyjne znaleźć można na: www.klm.pl oraz pod numerem telefonu: +48 (22)  55 66 444.

*Ranking Dow Jones Sustainability (DJSI) to pierwszy globalny indeks zrównoważonego rozwoju opracowany przez Dow Jones Indices i szwajcarską Grupę SAM (Sustainable Asset Management).