Aby w pełni zaprezentować historię kolejki wąskotorowej, muzeum kolejnictwa w warszawie zadba o swój Oddział w Sochaczewie – Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie.

Pozyskana dotacja w kwocie przeszło 583 tys. zł zostanie zainwestowana w wyposażenie powierzchni muzealnych i sal dydaktyczno-konferencyjnych tak, aby w sposób atrakcyjny przedstawić zbiory muzeum. Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, Członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz Cezary Karpiński – p.o. dyrektora Muzeum Kolejnictwa w Warszawie i Ewa Wiśniewska – główna księgowa Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.

Dwie sale wystawiennicze wzbogacą się o nowe gabloty oraz odpowiednie oświetlenie, co umożliwi stworzenie stałych wystaw. Kolejne dwie sale zostaną wyposażone m.in. w krzesła i stoły, dzięki czemu będą mogły odbywać się tam konferencje, spotkania oraz lekcje muzealne dla dzieci. Zadbano także o zwiększenie bezpieczeństwa – w budynku zostaną zamontowane kamery i system przeciwpożarowy.

Poprawią się także warunki zwiedzania dla osób niepełnosprawnych – inwestycja obejmuje m.in. budowę specjalnych miejsc parkingowych oraz zniwelowanie barier architektonicznych w muzeum i punkcie informacji turystycznej.

Aby w pełni usprawnić działalność oddziału w Sochaczewie, zostanie zakupiony niezbędny sprzęt elektroniczny – drukarki, laptopy, aparat fotograficzny oraz projektor.