Według najnowszego raportu organizacji  ICCA ( International Congress & Convention Association), zrzeszającej podmioty działające na rynku międzynarodowych spotkań, Kopenhaga znajduje się na dziesiątej pozycji na liście najbardziej popularnych miejsc organizacji globalnych konwentów.  W Kopenhadze w 2015 roku odbyło się 138 międzynarodowych spotkań. 


Według danych ICCA, gospodarzem największej ilości takich wydarzeń był Berlin, z 195 międzynarodowymi kongresami i konwencjami w 2015 roku.


Co więcej – szacuje się, że w roku 2016 Kopenhaga będzie gościć więcej kongresów niż kiedykolwiek, przyjmując  ponad 100 000 delegatów uczestniczących w międzynarodowych spotkaniach.    

  

Dlaczego Kopenhaga?

•    Kopenhaga jest jednym z głównych ośrodków wiedzy –  w stolicy Danii znajduje się 10 uniwersytetów, na których uczy się 165 000 studentów oraz pracuje  16 000 naukowców i badaczy.

•    Kopenhaga od lat zajmuje czołowe pozycje w rankingach dotyczących jakości życia i wdrażania ekologicznych, sprzyjających środowisku rozwiązań.

•    Duńczycy mogą poszczycić się dobrą znajomością języków obcych. Badania pokazują, że 86% duńskich pracowników posługuje się językiem angielskim, rozpowszechniona jest też znajomość języka niemieckiego (47%), francuskiego, hiszpańskiego, i innych.

•    Kopenhaga oferuje szeroki wybór nowoczesnych obiektów hotelowych i konferencyjnych. W ostatnich latach liczba pokoi hotelowych wzrosła czterokrotnie, a kilka kolejnych obiektów konferencyjnych jest obecnie w trakcie budowy. Miasto oferuje ponad 21 000 pokoi hotelowych.