Świeradów-Zdrój, miejscowość leżąca w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, u podnóża Gór Izerskich, uznawana jest za jedno z najpiękniejszych uzdrowisk i miejsc turystycznych w Polsce. Dla wszystkich, którzy kochają tu wracać oraz dla tych, którzy chcieliby wybrać się tu po raz pierwszy, stowarzyszenie Kolej na Świeradów-Zdrój przygotowało specjalną ofertę – „Nocleg + śniadanie za 50%”.

Dzięki niej w dniach 22-29 czerwca 2014 wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oferty dziewięciu hoteli oraz wybrać się na przejażdżkę koleją gondolową o połowę taniej!
Kolej na Świeradów-Zdrój to porozumienie pomiędzy obiektami turystycznymi ze Świeradowa-Zdroju. Celem działalności stowarzyszenia jest umacnianie marki regionu oraz promowanie miasta Świeradów-Zdrój jako miejsca idealnego do wypoczynku, ze specyficznym mikroklimatem i zbawienną dla zdrowia bazą leczniczą.
Jedną z najnowszych inicjatyw grupy jest specjalna oferta dla wszystkich gości odwiedzających Świeradów-Zdrój w dniach 22-29 czerwca 2014 – „Nocleg + śniadanie za 50%”. Promocja będzie obowiązywać, aż w dziewięciu obiektach hotelowych: Hotel Medical SPA Malinowy Dwór, Hotel & Medi-SPA Biały Kamień, Klinika Młodości Medical SPA, Dom Uzdrowiskowy Ewa Medical & SPA, Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Aparthotel Flinski Sport & Spa, Interferie Aqua Park Sport Hotel, St. Lukas Sanatorium oraz Hotel Zdrojowy Sanus. Do akcji przyłączyła się również Stacja Ośrodka SKI&SUN, która przez cały tydzień będzie oferować 50% tańsze przejażdżki koleją gondolową. Dzięki niej wystarczy dziesięć minut, aby znaleźć się na samym szczycie Stogu Izerskiego i podziwiać piękne widoki.
Przygotowana oferta to świetna propozycja zarówno dla miłośników atrakcji, które oferują hotele, jak i pasjonatów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. SPA, baseny, sauny, kriokomora ogólnoustrojowa, jacuzzi, zabiegi pielęgnacyjne oraz zdrowotne pozwolą na prawdziwy relaks i odnowę. Z kolei korty tenisowe, zajęcia ruchowe, nordic walking, wycieczki rowerowe czy piesze to możliwości, które Świeradów-Zdrój zapewnia wszystkim lubiącym aktywny wypoczynek. Około 80 km tras dla rowerzystów łączących Świeradów Zdrój z czeskim Novym Mestem pod Smrkem to jedna z największych atrakcji tego regionu. Szerokie na metr, jednokierunkowe szlaki zaprojektowane zostały tak, aby rowerzysta oprócz frajdy z samej jazdy mógł blisko obcować z naturą. To doskonały pomysł na spędzenie rodzinnego popołudnia. Trasy oznaczone są bowiem kolorami zgodnie z poziomem trudności. Najprostszy – zielony, z łatwością pokonają nawet kilkuletnie dzieci.
Więcej informacji na temat atrakcji, które zapewnia Świeradów-Zdrój można znaleźć na stronie http://www.kolejnaswieradow.pl/home.html