Obsypany nagrodami branżowymi POZIOM 511 Design Hotel & SPA to nie tylko miejsce o inspirującej architekturze – oferuje więcej niż niejedno z modnych miejsc. Pełni także funkcję atrakcyjnej bazy konferencyjnej. Atutami są również wspaniałe widoki oraz niezrównany wachlarz aktywności sportowych, warsztatów oraz przeróżnych form integracji na świeżym powietrzu w sercu jednego z najpiękniejszych zakątków Polski. Został on zbudowany na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na wysokości 511 m n.p.m.

W takiej scenerii każde szkolenie, spotkanie integracyjne, czy konferencja nabierze wyjątkowego charakteru – znakomite położenie hotelu w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Ogrodzienieckiego na Szlaku Orlich Gniazd – jednego z największych tego typu zabytków w Europie, sprzyja łączeniu pożytecznego z przyjemnym. Unikatowa rzeźba terenu, bogactwo i piękno przyrody oraz bliskość licznych szlaków turystycznych i zabytków, sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu, poczynając od turystyki rowerowej, a kończąc na sportach ekstremalnych. Malownicze doliny, imponujące ostańce skalne, rozległe pustynie, tajemnicze groty, wzgórza wapienne, średniowieczne zamki i eleganckie pałace – wszystko to czeka na klientów hotelu.

Uhonorowany m.in. tytułem Luksusowej Marki Roku i prestiżową nagrodą Eurobuild Awards 2012 dla najlepszego hotelu w Europie Środkowo-Wschodniej, POZIOM 511 dysponuje atrakcyjnym zapleczem konferencyjnym. Sala konferencyjna o powierzchni 125 m2 i pojemności do 80 osób, mogąca być w razie potrzeby podzielona na dwa mniejsze pomieszczenia, posiada osobne zaplecze cateringowe, sprzęt konferencyjno-szkoleniowy oraz bezprzewodowy internet. Do dyspozycji gości są także dwie sąsiadujące ze sobą sale restauracyjne wraz z barem oraz przestronnym lobby – w sumie przestrzeń mieszcząca do 80 osób.

Hotel organizuje naukę wspinaczki i speleologii, rajdy rowerowe oraz imprezy off-roadowe. Jeśli chcemy oderwać się od ziemi, możemy spróbować lotu balonem lub paralotnią. Wśród atrakcji regionu znajduje się też jazda konna, kajaki, paintball, strzelectwo i golf. W zimie można uprawiać narciarstwo biegowe, zjazdowe, jazdę psimi zaprzęgami, skuterami śnieżnymi, a także wziąć udział w tradycyjnym kuligu. Goście hotelu mogą też uprawiać  nurkowanie basenowe.

W ramach imprez integracyjnych hotel organizuje także warsztaty florystyczne i kulinarne, warsztaty degustacji cygar i trunków (wina, whisky, miodów pitnych), art games i inne zajęcia teambuildingowe. Goście mogą spróbować swoich sił w eko-dizajnie i w zajęciach rękodzielniczych (np. malowanie na szkle i jedwabiu, decoupage, lepienie z gliny, projektowanie użytkowe, makrama, sutasz).

Ponadto powstał projekt „Klub Podróżnika Poziom 511” – spotkania z ludźmi, którzy poznają świat bez biur podróży. Podczas wyjątkowych wieczorów gościć będą znani podróżnicy, himalaiści i dziennikarze. Reporter wojenny, innym razem zdobywca Mount Everestu – zapraszani goście opowiedzą o swoich niezwykłych doświadczeniach, o drodze do celu, działaniu pod presją i radzeniu sobie ze stresem w ekstremalnych warunkach.