Trasa 65-kilometrowej, oznakowanej trasy turystycznej, nazwanej „Szlakiem Jezusa” prowadzi z Nazaretu, przez Seforis, Kanę Galilejską, strome stoki góry Arbel, Tabgę, Kafernaum, Górę Błogosławieństw, Tyberiadę, Jezioro Galilejskie i rzekę Jordan.

Wędrując szlakiem możemy napotkać mozaikę miejsc i kultur (Chrześcijanie, Muzułmanie, Druzowie i Żydzi). Oferuje on turystom możliwość stąpania po ziemi, po której chodził Jezus i jego uczniowie. Do dyspozycji pielgrzymów jest szeroki wybór możliwości zakwaterowania, od hoteli po kampingi. Dostępna jest także publiczna komunikacja autobusowa.
Jednym z najciekawszych punktów na szlaku jest Tabga, tradycyjne miejsce rozmnożenia chleba i ryb, z jej zapierającym dech w piersiach widokiem na Jezioro Galilejskie. Znajduje się tutaj kościół z IV wieku n.e., rozbudowany o sto lat później, kiedy dodano przepiękne mozaiki. W Tyberiadzie można odwiedzić groby mędrców, takich jak Majmonides lub odwiedzić Muzeum Dona Gracia. Na szlaku Jezusa jest także Kafarnaum, główne miejsce jego pobytu podczas życia w Galilei, Góra Błogosławieństw, gdzie wygłosił kazanie na Górze. W Jardenit warto zanurzyć się w rzece Jordan, w tym miejscu Jan ochrzcił Jezusa. Zobaczymy na szlaku także bizantyjskie mozaiki, pola walk krzyżowców, ryte w skałach jaskinie mieszkalne z I w., muzułmańską fortecę z XIII w. oraz naturalne gorące źródła.
Jednodniowe wycieczki wyruszają od poniedziałku do soboty, o godz. 8 rano, spod Bazyliki Zwiastowania Pańskiego. Obejmują wizytę w Parku Narodowym Zippori z rzymskimi ruinami, fortecę krzyżowców i bizantyjskie mozaiki, Kanę Galilejską, synagogę Arbel z IV wieku, miejsce Kazania na Górze i Kafarnaum.

http://www.holyland-pilgrimage.org/pl/szlak-jezusa-–-pieszo-śladami-jezusa