W dniach 24-26.06 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo odbędą się XIII Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO organizowane we współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i Inspektoratem Marynarki Wojennej.

Organizowane od 1998 roku Targi BALT-MILITARY-EXPO są ściśle związane z morzem i wybrzeżem. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, najnowszych systemach obronnych, ratownictwa na morzu i lądzie. Dedykowane są Marynarce Wojennej RP, innym rodzajom wojsk oraz formacjom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

W programie tegorocznych targów znalazły się m.in.: konferencja poświęcona technologiom morskim, wystawa ratownictwa medycznego, zawody ratowników policyjnych oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących. Oficjalna ceremonia otwarcia targów z udziałem Ministra Obrony Narodowej odbędzie się 24 czerwca o godzinie 12:00.
 
W XIII edycji targów udział weźmie ponad 100 wystawców z Polski, Danii, Niemiec, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii i wielu innych krajów.
 
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie AMBEREXPO