Warszawa, 28 października 2014 roku – LOT coraz mocniej zaangażowany w kulturę. Rozpoczął współpracę z Teatrem IMKA i został oficjalnym przewoźnikiem w związku z premierą spektaklu “Remember This: Walking with Jan Karski”.

Spektakl z okazji 100-lecia urodzin Jana Karskiego to metaforyczny powrót do historii warszawskiego Getta i wspomnienie o życiu słynnego emisariusza.
Pierwsze sceniczne czytanie sztuki w reżyserii Dereka Goldmana odbędzie się w Teatrze IMKA, 29 października br.

LOT bardzo chętnie angażuje się w prestiżowe i ważne wydarzenia kulturalne, a do takich  z pewnością należy zaliczyć tę premierę – „Remember This: Walking with Jan Karski” – mówi Małgorzata Kozieł, Rzecznik prasowy PLL LOT.

Spektakl w Teatrze IMKA został przygotowany we współpracy z Fundacją Edukacyjną Jana Karskiego w Warszawie, Laboratory for Global Performance and Politics przy Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie oraz StreetSign Center for Literature and Performance, Chapel Hill, North Carolina.
Jana Karskiego zagra David Strathairn, a obok niego na scenie Teatru IMKA wystąpią młodzi polscy aktorzy.

 

Premiera w środę i czwartek,  29 i 30 października br.

** David Strathairn (ur. 1949) – amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Szerokiej publiczności znany dzięki roli w filmie „Good Night and Good Luck”, za którą otrzymał nominację do Złotego Globu oraz Oscara w kategorii dla najlepszego aktora.
* Derek Goldman – amerykański reżyser teatralny, dramaturg. Razem z Clarkiem Youngiem autor sztuki „Remember This: Walking with Jan Karski”. Dr. Goldman w swoim dorobku ma ponad 30 sztuk i adaptacji teatralnych. Profesor teatrologii na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Założyciel, a także dyrektor artystyczny StreetSigns Center for Literature and Performance.

 

 

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.