Na początku lipca zakończyła się budowa prototypowego pokoju, nowego brandu hotelowego Alto. Ruszyła już także rekrutacja personelu do „uśmiechniętego” obiektu w Żorach.

Pokój testowy – „best practise” nowoczesnego hotelarstwa
Alto to nowy pomysł biznesowy. W tej chwili prace budowlane są już na zaawansowanym poziomie, a samo otwarcie hotelu planowane jest pod koniec 2014 r. Zanim to jednak nastąpi inwestor dokładnie testuje projekt. W związku z tym w Wałbrzychu powstał rzeczywistej wielkości prototyp pokoju Alto, który jest dokładnym odwzorowaniem docelowego pomieszczenia w hotelu.
– Zbudowaliśmy pokój testowy, aby mieć pewność, że wszystkie elementy, które w nim zaprojektowaliśmy, będą w pełni użyteczne i komfortowe dla naszych przyszłych gości. Sprawdzamy w tej chwili każdy szczegół, a zatem wygodę łóżek, funkcjonalność oświetlenia, ergonomiczność mebli, jakość kosmetyków i przestrzeń w łazience. Pokój testowany jest przez kilkunastu naszych pracowników, którzy zgłaszają nam swoje uwagi. Zebrane opinie pomogą nam wprowadzić odpowiednie zmiany w ostatecznym wyglądzie pokoju jeszcze przed zakończeniem budowy w Żorach – mówi Joanna Baranowska, kierownik projektu Alto.          
Wszystkie 54 pokoje „uśmiechniętego” hotelu będą wyróżniały się bardzo dobrym wyciszeniem, wygodnymi, dużymi łóżkami i użytecznymi przestrzeniami na ubrania oraz bagaże. Wielkość każdego z nich to ok. 17m2, a zaprojektowane elementy będą połączeniem nowoczesnego designu z żywymi, energetycznymi kolorami. Standardowo we wszystkich pokojach zainstalowana zostanie klimatyzacja oraz telewizory Smart TV z dostępem do Internetu.
Wyjątkowi ludzie powinni pracować w wyjątkowych miejscach – rekrutacja do Alto
Pomysłodawcy Alto bardzo dokładnie określili też strukturę personalną w obiekcie. Model i idea nowego hotelu w dużej mierze oparte będą na systemach samoobsługowych, jednak do prawidłowego funkcjonowania obiektu potrzebni będą przede wszystkim stali pracownicy. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła i w pierwszej kolejności poszukiwani są kandydaci na stanowisko kierownika hotelu.     
–  Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do osób lubiących urozmaiconą pracę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla przyszłych pracowników poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, dlatego proponujemy umowę o pracę i zapewniamy stałe miesięczne wynagrodzenie. Od kandydatów oczekujemy przede wszystkim pozytywnego nastawienia do innych ludzi, zaradności, odpowiedzialności, entuzjazmu, pożądane jest też  doświadczenie w branży usługowej. Cechy te pomogą nam zbudować komunikację opartą na uśmiechu i przyjaznym podejściu do gościa – mówi Katarzyna Domagała, specjalista ds. HR.
Alto w Żorach będzie nowoczesnym, kompaktowym i przede wszystkim przyjaznym dla Gości hotelem. Atrakcyjna polityka cenowa zostanie połączona z wysoką jakością usług i luksusowym designem, a innowacyjna technologia zapewni Gościom poczucie komfortu i wygody.