– nowa rodzina innowacyjnych, idealnie dopasowanych plecaków
Szwedzka firma Thule zaprezentowała nową markę nowoczesnych plecaków turystycznych – Thule Technical Backpacks. Zastosowano w nich nowatorskie, ergonomiczne rozwiązania, z których szwedzka marka jest znana od lat – użytkownicy docenią z pewnością dynamiczny system dopasowywania plecaka do potrzeb i budowy ciała użytkownika.

Wśród nowości znalazły się plecaki trekkingowe Thule Guidepost, idealne na górskie wędrówki plecaki z serii Thule Capstone oraz nosidło dla dzieci Thule Sapling.
“Od lat tworzymy inteligentne rozwiązania i produkty, których zadaniem jest ułatwienie naszym klientom prowadzenia aktywnego życia – teraz skupiliśmy się na tej nowej kategorii produktów, uwzględniając potrzeby i oczekiwania użytkowników naszego sprzętu” – wyjaśnia Magnus Welander, CEO Thule Group. “Przez ostatnie trzy lata staraliśmy się połączyć doświadczenia naszych działów odpowiedzialnych za projektowanie i produkcję, a także niezależnych ekspertów w zakresie projektowania plecaków – efektem jest stworzenie zupełnie nowej rodziny produktów: Technical Backpacks. Plecaki z tej serii idealnie i błyskawicznie dopasowują się do potrzeb każdego użytkownika, co czyni wszelkie wędrówki i podróże jeszcze przyjemniejszymi. Jak zwykle w przypadku produktów Thule, skupialiśmy się na ergonomii użytkowania, bezpieczeństwie, jakości oraz odpowiednim wzornictwie… a także na naprawdę nowatorskich rozwiązaniach”.

Jako, że nie żyjemy w świecie, w którym jeden rozmiar jest odpowiedni dla wszystkich, projektanci Thule skupili się na zapewnieniu użytkownikom możliwości idealnego dopasowania plecaków – nowości z serii trekkingowej zapewniają np. w sumie 270 różnych możliwości dostosowania plecaka do wymagań i ciała osoby, która z niego korzysta. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu regulowanego systemu nośnego TransHub (który gwarantuje, że ciężar będzie odpowiednio rozmieszczony na pasie biodrowym; pas piersiowy górny można wygodnie regulować w czasie wędrówki). Co ważne, plecaki z serii Technical Backpacks występują w wersjach damskich i męskich (dopasowanych do budowy kobiet i mężczyzn), a możliwość regulowania pasa biodrowego na kilka sposobów sprawia, że każdy użytkownik może idealnie dopasować plecak do swoich wymagań.
“Jesteśmy przekonani, że udało nam się podejść “na świeżo” do tematu plecaków… i stworzyć dzięki temu znakomite produkty. Nie istnieją dwa identyczne ciała ludzkie, dlatego opracowaliśmy szybkie i skuteczne patenty na dopasowanie naszych plecaków do potrzeb każdego użytkownika” – komentuje Graham Jackson, product manager serii Technical Backpacks.
Plecaki Thule Guidepost, Thule Capstone oraz nosidło Thule Sapling pojawią się w sklepach w lutym 2015 r.
Więcej informacji o produktach Thule znaleźć można na stronie: www.thule.com